Podkarpacki polityk Prawa i Sprawiedliwości, Włodzimierz Nowak, ostro skrytykował Michała Szpaka w kontekście jego dobrego wyniku na Eurowizji. Według konserwatywnego polityka, dobry wynik polskiego artysty to dzieło Szatana.

Wokół 61. konkursu Eurowizji narosło wiele kontrowersji. Najpierw po wygranej ukraińskiej reprezentantki ogromna część komentatorów stwierdziła, że decyzja jury (która w dużej mierze pomogła jej wygrać) była zwykłym wyrazem politycznej sympatii dla Ukrainy, która zmaga się z rosyjską agresją. Sama ukraińska artystka nie ukrywa, że jej celem było przede wszystkim podzielenie się z Europą dramatem jaki spotykał w przeszłości i nadal spotyka Ukrainę. Dlatego jej piosenka traktowała o wypędzeniu Tatarów z Krymu przez Sowietów.

ZOBACZ TAKŻE – Szturm wściekłych Polaków na najsłynniejszego youtubera. Skrytykował Szpaka

Michał Szpak ostatecznie zajął ósme miejsce, jednak w głosowaniu telewidzów uzyskał wysokie trzecie miejsce.

Swoje trzy grosze postanowił dorzucić jeden z podkarpackich polityków Prawa i Sprawiedliwości, Włodzimierz Nowak.

ZOBACZ TAKŻE – Szpak: Byłem trzeci. Jury się nie liczy, zawsze jest „polityczne”

 – Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana? Czy to Michał, czy Michałowa? Ten świat zwariował całkowicie – napisał Nowak na jednym z portali społecznościowych.

Dalej polityk obozu władzy wyjaśnia dlaczego uważa, że sukces polskiego reprezentanta do dzieło Szatana.

fot. facebook
fot. facebook

ZOBACZ TAKŻE – Eurowizja: Wiemy, które kraje głosowały na Polskę

Co ciekawe jego post polubili wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska oraz posłowie PiS: Stanisław Ożóg z Podkarpacia i  Jan Mosiński z Kalisza.

bh

...

Zobacz również