Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński znalazł się w ogniu ostrej krytyki po tym, jak kontrowersyjnie odpowiedział osobom krytykującym jego ostatnie wpisy na Twitterze. Ponieważ użył zdecydowanie niezgrabnych słów, musiał przepraszać za nie internautów.

Kilka dni temu Brudziński na swoim koncie na portalu społecznościowym przypomniał kierowcom, aby tankowali „tylko na polskich stacjach”. Spotkało się to z bardzo negatywnym odbiorem internautów, którzy wytknęli politykowi, że bez względu na to, jaką firmę wybiorą, ostatecznie państwo i tak na tym korzysta.

Gdy Brudziński zobaczył nieprzychylne reakcje obywateli, postanowił bronić swojego zdania. W kolejnej serii postów zawarł jednak sformułowanie, które bardzo nie spodobało się obserwującym go internautom.

– Amerykanin, nieważne demokrata czy republikanin, zawsze wspiera swój przemysł. Francuz, aby ratować swoje stocznie, gotów jest je nacjonalizować. Niemiec, aby nabić kabzę swoim bankom, gotów jest doprowadzić do upadku gospodarkę i rząd Grecji. Hiszpan nie wpuści na swój rynek kapitału francuskiego. Anglia opuści UE, aby chronić funta i swoją niezależność gospodarczą. Norwegia z tych samych powodów do tej UE nie wchodzi. W naszej ukochanej Polsce, wakacyjny, lekko żartobliwy, wpis polityka, zachęcającego do zakupów na polskich stacjach stał się powodem hejtu „polaczków” – napisał obszernie Brudziński, czym sprowokował jedynie dalszą krytykę.

Internautom bardzo nie spodobało się, że polityk użył słowa „polaczki”. Ilość negatywnych komentarzy najwyraźniej zadziałała na Brudzińskiego, który najpierw szybko sprecyzował swoją myśl z poprzedniego wpisu, a później oficjalnie przeprosił. Nawet wtedy nie przekonał jednak wszystkich do zakończenia kontrowersyjnej dyskusji, która wciąż toczy się na Twitterze.

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter

 

...

Zobacz również

Zobacz również