Kolejny rozpoznawalny polski polityk opozycji przyznaje: Jestem gejem

Kolejny rozpoznawalny polski polityk opozycji przyznaje: Jestem gejem Źródło: ...

Rozpoznawalny polityk zadecydował, że nie będzie dłużej ukrywał swojej orientacji seksualnej. Marek publicznie oznajmił, że jest homoseksualistą. Jak się okazuje, dla wielu osób nadal jest to temat tabu. 

Marek Szolc został w ubiegłym roku radnym Warszawy (dzielnica Praga - Południe). Startował z okręgu numer dwa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Zanim to się stało zajmował się głównie doradzaniem w kwestii ochrony środowiska w partii .Nowoczesna. Partii udało się więc obsadzić kolejnego polityka w strukturach samorządowych. Co ciekawe, nie to w ostatnim czasie spowodowało rozgłos polityka. Jego nazwisko pojawiło się w tabloidach z zupełnie innej przyczyny.

Marek Szolc coming out

W naszym kraju orientacja homoseksualna nadal jest tematem tabu. Wielu ludzi przejawia brak tolerancji i akceptacji wobec znanych osób, które deklarują, że mają właśnie takie preferencje seksualne. Z tego powodu Szolc przyznał się do swojej orientacji dopiero w wieku 15 lat, o czym opowiedział w "Replice". Po raz pierwszy opowiedział o swojej odmienności przyjacielowi, w którym się zadłużył. - Wyoutowałem się przed przyjacielem, który był moją szkolną miłością - przyznaje polityk. Jak sam opowiada zawsze spotykał przyjaźnie nastawionych do niego ludzi, którzy akceptowali go takim, jakim był. - Mam szczęście, bo zawsze trafiałem na otwartych ludzi. Choć kolega nie odwzajemnił uczuć, teraz chyba się żeni, ten pierwszy coming out był pozytywny, więc potem łatwiej przyszły kolejne - czytamy w magazynie "Replika". DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wspomina, że odkąd pamięta zawsze chciał, aby jego orientacja nie była tajemnicą. Odkąd pierwszy raz został zaakceptowany przez społeczność licealną  obiecał sobie, że nie będzie ukrywał przed ludźmi prawdy. - W liceum byłem zupełnie wyoutowany. Nigdy nie spotkałem się z negatywną reakcją. Zawsze było dla mnie jasne, że jeśli będę działał w życiu publicznym, będę wyoutowany. To ważne dla naszej społeczności - podkreślił Szolc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fani dostaną ATAKU SERCA! Omenaa Mensah to RODZINA najważniejszej osoby w kraju
  2. Ujawniono, jak i gdzie mieszka NAJPIĘKNIEJSZA W HISTORII polska aktorka. Pospadacie z krzeseł
  3. Jackowski przepowiedział przyszłość Roberta Biedronia. Ma bardzo złe wieści
  4. Syn Zenka Martyniuka będzie chciał unieważnić małżeństwo
  5. Rydzyk nie dostanie ani grosza emerytury! Zaskakujące fakty
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych

 

Źródło: Super Express

Następny artykuł