Petru oskarżony o romans zamiast protestowania. Poleciał do Portugalii z posłanką (foto)

Petru oskarżony o romans zamiast protestowania. Poleciał do Portugalii z posłanką (foto)

Nie w Sejmie, a w drodze do Portugalii został przyłapany lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia jak lider opozycyjnej partii podróżuje samolotem razem z jedną z posłanek swojej formacji. Komentatorzy, zwłaszcza ci popierający PiS, nie pozostawiają na Petru suchej nitki.

W internecie coraz większą popularność robi zdjęcie, które przedstawia Ryszarda Petru razem z posłanką Joanną Schmidt w samolocie. Lider Nowoczesnej wraz z członkinią partii mieli lecieć nim 30. grudnia o 14:00 do Lizbony.

Sprawę skomentowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Wiceszefowa klubu Nowoczesnej najpierw enigmatycznie mówiła o sprawie. Podkreśliła, że lider partii rzetelnie odbył swój dyżur w Sejmie, który miał zaplanowany do 30. grudnia.

 - Nie wiem gdzie teraz jest Ryszard Petru. Trudno jest mi to skomentować, bo nie wiem, co robił. Mamy rotacyjne dyżury. Ryszard Petru był w Sejmie 30 grudnia i spodziewamy się go na sali dzisiaj albo jutro - oświadczyła posłanka.

W końcu, choć nie wprost, Lubnauer przyznała, że Ryszard Petru wcale nie musi być teraz w Polsce. Wiceszefowa Nowoczesnej zaznaczyła, że "już wcześniej członkowie partii mogli mieć umówione jakieś spotkania, a protest w Sejmie był akcją niezaplanowaną".

 - Pamiętajmy o jednym: mieliśmy umówione jakieś spotkania, nie planowaliśmy wcześniej tego protestu. Ale dzisiaj nie ma znaczenia gdzie jesteśmy, mamy ze sobą kontakt, są wiceprzewodniczący, żeby podejmować decyzje - mówiła Lubnauer.

Tłumaczenia takie nie interesują jednak internautów, a zwłaszcza sympatyków PiS. Ci już zaczęli krytykować zachowanie lidera opozycyjnej formacji. Ich zdaniem to skandal, że Petru w środku trwania protestu w Sejmie, wybiera się na wakacje, co nazwali "przerwą w obronie demokracji". Niektórzy zarzucili nawet szefowi Nowoczesnej, że romansuje z Joanną Schmidt, choć ma żonę i dzieci, tak jak i posłanka Schmidt jest mężatką.

 - Dla wzmocnienia okupacji rotacyjnej sejmu Ryszard Petru dołożył emigrację rotacyjną w Portugalii - napisał na Twitterze Maciej.

 - Toalety nieczynne. Najbliższe czynne toalety sejmowe w Portugalii - skomentował Roman.

źródło: twitter.com/WasikMaciej źródło: twitter.com/roman_paliwoda źródło: twitter.com/bogdan607 pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News