Nie w Sejmie, a w drodze do Portugalii został przyłapany lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia jak lider opozycyjnej partii podróżuje samolotem razem z jedną z posłanek swojej formacji. Komentatorzy, zwłaszcza ci popierający PiS, nie pozostawiają na Petru suchej nitki.

W internecie coraz większą popularność robi zdjęcie, które przedstawia Ryszarda Petru razem z posłanką Joanną Schmidt w samolocie. Lider Nowoczesnej wraz z członkinią partii mieli lecieć nim 30. grudnia o 14:00 do Lizbony.

Sprawę skomentowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Wiceszefowa klubu Nowoczesnej najpierw enigmatycznie mówiła o sprawie. Podkreśliła, że lider partii rzetelnie odbył swój dyżur w Sejmie, który miał zaplanowany do 30. grudnia.

 – Nie wiem gdzie teraz jest Ryszard Petru. Trudno jest mi to skomentować, bo nie wiem, co robił. Mamy rotacyjne dyżury. Ryszard Petru był w Sejmie 30 grudnia i spodziewamy się go na sali dzisiaj albo jutro – oświadczyła posłanka.

W końcu, choć nie wprost, Lubnauer przyznała, że Ryszard Petru wcale nie musi być teraz w Polsce. Wiceszefowa Nowoczesnej zaznaczyła, że „już wcześniej członkowie partii mogli mieć umówione jakieś spotkania, a protest w Sejmie był akcją niezaplanowaną”.

 – Pamiętajmy o jednym: mieliśmy umówione jakieś spotkania, nie planowaliśmy wcześniej tego protestu. Ale dzisiaj nie ma znaczenia gdzie jesteśmy, mamy ze sobą kontakt, są wiceprzewodniczący, żeby podejmować decyzje – mówiła Lubnauer.

Tłumaczenia takie nie interesują jednak internautów, a zwłaszcza sympatyków PiS. Ci już zaczęli krytykować zachowanie lidera opozycyjnej formacji. Ich zdaniem to skandal, że Petru w środku trwania protestu w Sejmie, wybiera się na wakacje, co nazwali „przerwą w obronie demokracji”. Niektórzy zarzucili nawet szefowi Nowoczesnej, że romansuje z Joanną Schmidt, choć ma żonę i dzieci, tak jak i posłanka Schmidt jest mężatką.

 – Dla wzmocnienia okupacji rotacyjnej sejmu Ryszard Petru dołożył emigrację rotacyjną w Portugalii – napisał na Twitterze Maciej.

 – Toalety nieczynne. Najbliższe czynne toalety sejmowe w Portugalii – skomentował Roman.

źródło: twitter.com/WasikMaciej
źródło: twitter.com/roman_paliwoda
źródło: twitter.com/bogdan607

pt

...

Zobacz również