29-letni Daniel Harris został zastrzelony przez policjanta podczas kontroli drogowej. Mężczyzna był głuchoniemy i jedynym sposobem, by się porozumieć z innym jest język migowy, co policjant zinterpretował jako „niebezpieczne machanie rękoma” i go zastrzelił. 

Ojciec 4-letniego chłopca, Daniel Harris w miniony czwartek w stanie Ohio w USA został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna początkowo się nie zatrzymywał, ponieważ z racji, iż jest głuchoniemy, nie usłyszał sygnału dźwiękowego. Zareagował dopiero gdy zauważył słabo dostrzegalne w środku dnia światła policyjne.

Po tym gdy się w końcu zatrzymał, próbował się porozumieć z policjantem za pomocą języka migowego, co skończyło się dla niego tragicznie. Funkcjonariusz nie zrozumiał „machania rękoma” i uznał to za zagrożenie, po czym strzelił do niewinnego mężczyzny bez większego namysłu. Strzał okazał się być śmiertelny.

 – Daniel nie mógł usłyszeć ostrzeżenia wydanego przez policjanta. Nie słyszał polecenia do zatrzymania ani późniejszego polecenia, aby stał w miejscu. Policja musi umieć komunikować się z takimi osobami. Ta tragedia nigdy więcej nie może się powtórzyć – powiedział mediom brat Harrisa.

harris 2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również