Policjant, który zastrzelił terrorystę z Berlina, jest w niebezpieczeństwie. Wszystko przez głupotę przełożonych

Policjant, który zastrzelił terrorystę z Berlina, jest w niebezpieczeństwie. Wszystko przez głupotę przełożonych Źródło: fot. facebook.com/lucascata.it/wikimedia.org

Włoski policjant Luca Scata zastrzelił Anisa Amira poszukiwanego za zamach w Berlinie. Niestety przez nierozważny ruch swoich przełożonych znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie.

Zdaniem włoski służb muzułmańscy terroryści będą próbować zemścić się na 29-letnim funkcjonariuszu. Jak podają brytyjskie media, włoska policja usunęła jego konta na Facebooku. Podobnie postąpiono w przypadku Christiana Movio, który został postrzelony przez Tunezyjczyka.

Według mediów problemy policjanta wynikają z głupoty premiera Paolo Gentilonego i szefa MSW Marco Minnitiego. To oni bezmyślnie podali personalia policjantów, którzy zabili berlińskiego terrorystę, podczas konferencji prasowej i na Twitterze.

Tunezyjczyk został odnaleziony przez przypadek. Podczas rutynowej kontroli w okolicach Mediolanu funkcjonariusze poprosili go o dokumenty. Mężczyzna, zamiast je podać postrzelił jednego policjanta. Wtedy drugi sięgnął po broń i zabił zamachowca.

wk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News