Tego nikt się nie spodziewał! Policjanci mają już dość miesięcznic. Zbuntowali się przeciwko PiS, czym wywołali wściekłość swoich przełożonych. Nowy minister z pewnością im tego nie odpuści.

Funkcjonariusze pracujący w katowickich oddziałach prewencji od miesięcy wysyłani są na każdą kolejną miesięcznicę smoleńską. Także teraz dostali ten przydział i nakazano im wyjazd do Warszawy. Policjanci jednak odmówili i tym razem zbuntowali się przeciwko PiS i swoim szefom.

Ogłosili swoim przełożonym, że wobec nakazu wyjazdu do Warszawy zdecydują się na masowe zwolnienia lekarskie. To nie pierwszy sygnał, że śląscy policjanci mają już dosyć nieustannego porównywania ich do ZOMO na kolejnych miesięcznicach.

ZOBACZ TAKŻE: Jest NOWY rząd! Morawiecki wyrolował wszystkich, szokujące dymisje

Stanowcza postawa policjantów

Stanowczość funkcjonariuszy przyniosła zaskakujący skutek. Przełożeni nie od razu, jednak w końcu zaakceptowali decyzję podwładnych i przystali na ich żądania. Zostali do tego zmuszeni masowością buntu.

– Przełożeni najpierw prosili, żebyśmy się nie wygłupiali, a w piątek ogłosili, że jednak nie jedziemy do stolicy. Wystraszyli się buntu – opowiedzieli mediom przedstawiciele funkcjonariuszy.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz mści się za dymisję! Ujawnia szokujące informacje nt. PiS

Policjanci zbuntowali się przeciwko PiS

To pierwszy tak otwarty bunt funkcjonariuszy przeciwko partii rządzącej. Tego z pewnością nie wybaczy im przemawiający na każdej miesięcznicy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nowym ministrem spraw wewnętrznych została jego prawa ręka, Joachim Brudziński. W związku z tym wobec policjantów z pewnością zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]


Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również