Policja zapuka do drzwi tysięcy polskich internautów. Wszystko przez jeden film

Policja zapuka do drzwi tysięcy polskich internautów. Wszystko przez jeden film Źródło: fot. flickr / pexels

Policja zapuka do drzwi tysięcy internautów w związku ze śledztwem jakie prowadzi prokuratura. Funkcjonariusze będą rekwirować m.in. komputery, które zostaną poddane dokładnemu sprawdzeniu. 

Szczecińska prokuratura poinformowała, że w najbliższym czasie policjanci zapukają do drzwi ponad 2,5 tysiąca osób z województwa zachodniopomorskiego, które od marca do kwietnia 2014 roku nielegalnie ściągnęły z sieci film "Wkręceni".

Funkcjonariusze będą rekwirować urządzenia, na których można przechowywać pliki, w tym głównie same komputery. Następnie wszystko zostanie poddane szczegółowej kontroli, która potrwa kilka miesięcy.

Do tej pory zarekwirowano już kilkadziesiąt komputerów internautów, którzy mogli w przeszłości nielegalnie pobrać wspomniany wyżej film. Jeśli wina zostanie udowodniona to internetowym "piratom" grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

To nie pierwsza tego typu akcja w Polsce. Wcześniej prokuratura we współpracy z policja organizowała podobne "wizyty" w domach internautów w związku z nielegalnym pobieraniem takich filmów jak "Miasto 44" czy "Drogówka".

https://www.youtube.com/watch?v=clc4_Kxgcc4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: rmf24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News