Policja w całej Polsce ogłosiła bunt! Rząd PiS bezradny, muszą ustąpić

Policja w całej Polsce ogłosiła bunt! Rząd PiS bezradny, muszą ustąpić

Policja w całym kraju manifestuje swój sprzeciw do tego, jak została potraktowana przez rząd PiS. Funkcjonariusze zdecydowali się zbuntować i prowadzą strajki, a już niebawem ma się odbyć masowa demonstracja.

Policja już od lat zmaga się z problemami kadrowymi. Z roku na rok coraz mniej osób chce zostać policjantem. Postulaty funkcjonariuszy już od miesięcy zalegają w ministerstwie, jednak odpowiedzi ze stron rządu nadal nie ma. Już teraz w całym kraju funkcjonariusze się zbuntowali i prowadzą strajk włoski, jednak zapowiedziano kolejny ruch ze strony policjantów.

Policja w całej Polsce ogłosiła bunt, to jeszcze nie koniec

Protestujący policjanci domagają się podwyżek, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński nawołuje funkcjonariuszy do zaprzestania strajku, który według niego może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i nadmiernego lekceważenia prawa. Członkowie związków zawodowych wprost odpowiadają wiceministrowi, że to nie jest ich wina, a rządu, który od miesięcy nic nie robi w ich sprawie. - Panie ministrze, nie wolno panu zrzucać odpowiedzialności. Nie można tego robić, bo to nie my odpowiadamy za braki kadrowe w policji ani za niskie płace i złe przepisy emerytalne - mówił Rafał Jankowski ze Związku Zawodowego Policjantów. Postulaty służb mundurowych zostały złożone już 12 marca, jednak rząd PiS nadal nic z nimi nie zrobił. Protestujący zapowiedzieli już demonstrację w Warszawie, na której mają się pojawić tysiące polskich policjantów wraz z transparentami. Według nieoficjalnych informacji podanych przez dziennikarza RMF FM demonstracja może odbyć się na przełomie września i października. Ostateczna data zostanie ogłoszona już niebawem. Policjanci już teraz zapowiadają, że nie zaprzestaną buntu, jeżeli ich postulaty nie zostaną spełnione. W takiej sytuacji rząd PiS nie ma innego wyjścia jak ustąpić, jednak jak widać, nie idzie im to najlepiej, ponieważ strajk z każdym dniem przybiera na sile.



  1. Duda nagle wstrzymuje decyzję! Plan PiS zrujnowany
  2. Morawiecki publicznie zataił prawdę?! W tle dziesiątki samobójstw
  3. Wyborcy PiS dostaną zawału. Patryk Jaki poparł sztandarowy plan PO
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł