Kilkanaście volkswagenów golfów zasilanych elektrycznie jako radiowozy miało być powodem do dumy. Kupująca je policja zapomniała jednak o najważniejszym elemencie, bez którego użytkowanie nowych pojazdów staje się bardzo niepraktyczne.

W posiadanie albańskiej policji weszło własnie kilkanaście nowych volkswagenów golfów zasilanych elektrycznie. Początkowo władze chwaliły się zakupem przekonując, że służba idzie z duchem czasu i rozwojem techniki.

Zachwyty nad ekologicznymi radiowozami skończyły się jednak dosyć szybko, po tym jak okazało się, że albańska infrastruktura nie jest wystarczająco rozwinięta i nie posiada punktów gdzie można by naładować akumulatory.

Jedynym miejscem gdzie będzie to możliwe są posterunki co sprawia, że zasięg – w zależności od stylu jazdy – nowo zakupionych pojazdów wynosi od 130 do 190 kilometrów. To z kolei czyni użytkowanie nowoczesnych radiowozów tragicznie niepraktyczne.

Albańska policja jest już piątą w Europie, która zaopatrzyła się w elektryczne radiowozy. Wcześniej podobnego zakupu dokonały policje w Niemczech, Włoszech, Francji i Rumunii. W wymienionych krajach przed zakupem wzięto jednak pod uwagę możliwości jakie dają tamtejsze infrastruktury.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: abcnews.go.com

...

Zobacz również