Niepokojący film polskiego kierowcy z Calais

Niepokojący film polskiego kierowcy z Calais Źródło: źródło: wikimedia.org, youtube.com

Nowe przepisy dotyczące postępowania z imigrantami sprawiły, że agresywni uchodźcy przestali bać się francuskich policjantów. Coraz częściej dochodzi do ataków na ciężarówki przejeżdżające przez i w pobliżu Calais. Policja ponadto potwierdza słowa mer miasta, Natcha Bouchart, o których pisaliśmy tydzień temu.

Policjanci już otwarcie mówią o tym, że nie panują nad sytuacją w Calais. Miasto ma ogarniać coraz to większy chaos. Funkcjonariusze nie chcą już tam pracować, przez co maleje ich liczba. W tym samym czasie rośnie natomiast liczebność obozu uchodźczego zwanego Dżunglą. Ta liczy już sobie 9000 osób.

Francuscy mundurowi mówią też o nowym rozporządzeniu władz centralnych, które zakazały im używać wobec uchodźców gazu łzawiącego. Policjanci mają łagodnie traktować nawet najbardziej agresywnych spośród migrantów. Francuski rząd boi się bowiem krytyki organizacji, które biorą w obronę prawa uchodźców.

"W tej sytuacji ochrona Calais staje się skrajnie trudna. Imigranci przestali się nas bać, są przekonani, że nic nam nie grozi" - mówi jeden z funkcjonariuszy, który jeszcze stacjonuje w Calais.

W obliczu zwiększającego się chaosu na drogach w okolicach Calais coraz częściej dochodzi do sytuacji, jak ta uwieczniona na filmie polskiego kierowcy ciężarówki. Na nagraniu słychać rozeźlone głosy polskich kierowców, którzy przejeżdżają w pobliżu Calais i muszą mierzyć się z tłumem imigrantów. Uchodźcy bowiem masowo atakują jadące samochody obrzucając je deskami i patykami. Imigranci wręcz igrają z ogniem wbiegając przed rozpędzone ciężarówek, by zdenerwować kierowców.

Na nagraniu słychać też, jak jeden z Polaków mówi o tym, że migranci rzucają płonące gałęzie pod koła samochodów. Jakiś czas później widać też jak jeden z uchodźców próbuje wrzucić coś dużego, prawdopodobnie jakąś kłodę, na jezdnię, by zatamować na niej ruch.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: rmf24.pl, wp.pl, youtube.com pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News