Policja przerwała nabożeństwo
Twitter.com @PiotrZytnicki
Monika Majko - 19 Października 2020

Porażające sceny w polskim kościele, policja wtargnęła podczas mszy. Powód zwala z nóg

Policja przerwała trwające nabożeństwo, a funkcjonariusze wyprowadzili księdza z kościoła. Zszokowani wierni nie mieli pojęcia, co się dzieje, powód policyjnej interwencji zwala z nóg.

Policja wtargnęła do kościoła w trakcie trwającego nabożeństwa i wyprowadziła księdza, wierni nie mieli pojęcia, co się dzieje. Powód interwencji funkcjonariuszy jest szokujący, oburzeni uczestnicy wydarzenia nawoływali do przerwania służbowych czynności. Rzecznik Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Policja przerwała nabożeństwo, celebrujący je ksiądz został wyprowadzony przez funkcjonariuszy

W poniedziałek 19 października br. z domu zakonnego salezjanów w Poznaniu wyprowadzony został ksiądz, który podczas prowadzenia nabożeństwa różańcowego złamał obowiązujące obostrzenia sanitarne. Policjanci otrzymali prośbę o interwencję w związku z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących przeciwdziałania pandemii koronawirusa. W trakcie wspólnej modlitwy nie był przestrzegany obowiązek noszenia maseczek i zachowywania wymaganego dystansu.

- Do tych zachowań miało dochodzić podczas obrzędu religijnego na terenie domu zakonnego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili, że prowadzący nabożeństwo, a także jego uczestnicy, nie zastosowali się do nakazu zasłaniania ust i nosa, nie zachowali także wymaganych odstępów - przekazała Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

W czasie nabożeństwa złamano zasady reżimu sanitarnego

Według informacji, przekazanej przez policyjne biuro prasowe, siedmioro uczestników nabożeństwa zostało wylegitymowanych, a dwie osoby - w tym ksiądz celebrujący obrzęd - opuściły dom zakonny w asyście policjantów. Za złamanie reżimu sanitarnego sanepid może nałożyć grzywnę na duchownego w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

- Obaj odmówili policjantom podania danych personalnych, odmawiali wykonywania poleceń funkcjonariuszy, zostali doprowadzeni do komisariatu policji Poznań–Stare Miasto, gdzie ta tożsamość została potwierdzona. W związku z tym zdarzeniem policjanci wyciągną stosowne konsekwencje prawne dotyczące nieprzestrzegania przez te osoby przepisów; najprawdopodobniej skierowane zostaną wnioski do sądu - przekazała Iwona Liszczyńska.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Sprawę skomentował Rzecznik Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko we Wrocławiu ks. Jerzy Babiak. Przedstawiciel Salezjanów poinformował, że ksiądz nie jest salezjaninem. W 2018 roku duchowny został wydalony ze zgromadzenia i bezprawnie zamieszkuje na terenie domu zakonnego.

- Oznacza to, że bezprawnie zamieszkuje na terenie domu zakonnego przy ul. Wronieckiej w Poznaniu i wbrew naszej woli wprowadza poza klauzurę zakonną obce osoby, przez co w obecnej sytuacji pandemicznej naraża na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem wszystkich mających prawo tam przebywać - przekazał rzecznik w oficjalnym oświadczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ola Kwaśniewska wysłała męża po koperek i awokado. Ogromna wtopa, z jego pomyłki ciężko przestać się śmiać
  2. Skandal w sprawie Roberta Lewandowskiego. Znowu go pominęli, France Football jest bezlitosne, Polak bez nagrody
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstaną
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News