Dramatyczne wydarzenia pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Musiała interweniować policja

Dramatyczne wydarzenia pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Musiała interweniować policja Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Adam Guz

Policja musiała interweniować w trakcie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Doszło do dramatycznych wydarzeń, nikt nie podejrzewał, co się może wydarzyć.

Tak jak zawsze w przypadku takich wydarzeń, policja obstawiała obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Z uwagi na to, jak wielkie emocje wywołuje tragedia sprzed dziesięciu lat, niemal co roku dochodzi do jakichś incydentów. W tym roku również nie mogło się obejść bez kontrowersji.

W trakcie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, musiała interweniować policja

Kontrowersyjne było samo organizowanie uroczystości w dobie epidemii, która doprowadziła do odwołania wielu wydarzeń masowych, uroczystości oraz marszów. Mimo wszystko obchody odbyły się, dodatkowo zostały zakłócone przez znanego już policji mężczyznę. Sprawca chciał w ten sposób nagłośnić swój protest.

- Policja zatrzymuje mężczyznę, który na rowerze wjechał na plac Piłsudskiego i chciał rozwiesić transparent w momencie składania wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej - napisał na Twitterze Łukasz Konarski, reporter Radia Zet.

Jak poinformował rzecznik policji społecznej, nadkomisarz Sylwester Marczak, w sprawie zatrzymanego mężczyzny złożono wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto informacje o tym "wybryku" otrzymały służby sanitarne. W internecie krąży już nagranie z zatrzymania.

Polski rząd zdecydował się na odwołanie lotu do Smoleńska w 10. rocznicę

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Ze względu na epidemię zrezygnowano z lotu do Smoleńska, którym mieli polecieć przedstawiciele polskiego rządu. Zdecydowano się uczcić zmarłych przed pomnikiem w Warszawie. Prezes PiS złożył na miejscu wieniec pod pomnikiem ofiar, a także opowiadał w Radiowej Jedynce o dziedzictwie swojego brata.

Dzisiaj grzeje: 1. Miliony Polaków czekało na zniesienie tego zakazu. Jest zgoda Ministerstwa Zdrowia
2. Pogoda na Wielkanoc: IMGW ostrzega. Nagłe, gwałtowne załamanie pogody, będą przymrozki

10 kwietnia 2010 roku w Katastrofie Smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, a także najwyżsi dowódcy wojska, przedstawiciele polskiego rządu i ostatni prezydent RP na uchodźstwie - Ryszard Kaczorowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdańskie laboratorium oferuje prywatne testy na koronawirusa. Nie obyło się bez kontrowersji
  2. Dawid Kubacki pochwalił się nowym członkiem rodziny. To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  3. Z ostatniej chwili: Apel ministra Szumowskiego do wszystkich Polaków ws. Wielkanocy
  4. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  5. Uparty husky nie chciał iść na spacer. Jego reakcja podbiła serca internautów, jak małe dziecko
  6. Co, jeśli policja złapie cię na grillowaniu? Kary są olbrzymie

Źródło: Wawalove

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News