Policja ostrzeżenie Netflix
pexels.com Startup Stock Photos
Klaudia Bochenek - 8 Sierpnia 2020

Dostałeś podobną wiadomość? Pod żadnym pozorem nie wolno jej otwierać, policja pilnie ostrzega

Policja po raz kolejny ostrzega przed internetowymi oszustami. Można stracić tysiące złotych, o czym przekonał się już ufny 56-latek. Warto być świadomym, aby nie klikać w żadne linki podane w podejrzanym mailu. Grozi nam nie tylko wyłudzenie danych, ale też strata pieniędzy.

Policja ostrzega przez cyberprzestępcami. Niestety, nie każdy w porę wykazuje się podejrzliwością. Tym samym z kont znikają tysiące złotych, których odzyskanie może zająć wiele miesięcy. Oszuści tym razem postanowili się podszyć pod serwis, z którego codziennie korzystają miliony Polaków.

Sprawą zajęła się już policja. Kolejny przykład pomysłowości cyberprzestępców

O przykrym incydencie, którego ofiarą został 56-latek, poinformował portal "Weekend FM". Policja w Chojnicach szybko doszła do wniosku, że to robota internetowych wyłudzaczy. Oszuści tym razem nie podszyli się pod żaden bank. Skorzystali z dobrego wizerunku znanej platformy oferującej filmy i seriale - Netflix.

Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorszeOgromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorszeCzytaj dalej

Do tej pory w mediach nie pojawiały się głośne informacje o oszustwach na dużą skalę z wykorzystaniem marki Netflix. 56-letni mężczyzna otrzymał e-mail, a potem nieświadomy zrobił przelew. Był przekonany, że opłaca po prostu zaległy rachunek za korzystanie ze strony. Podał wszystkie dane z karty, a na drugi dzień otrzymał porażające informacje - z jego konta zniknęło 10 tys. zł.

Oszuści z łatwością okradli go na 10 tys. zł

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MamaJedna z pań nie jest prawdziwą matką. Wskaż, która i poznaj prawdę o swoim charakterzeCzytaj dalej

- Otrzymał on na adres mailowy informację o niedokonanej płatności w systemie Netflix. Do wiadomości dołączony był link przekierowujący do płatności na stronie, na której znajdowało się logo serwisu. Pokrzywdzony, aby dokonać - jak myślał - zaległej opłaty podał numer swojej karty płatniczej, po czym numer CVC znajdujący się na jej odwrocie. Następnego dnia otrzymał informację, że zaksięgowano z jego konta przelew na 10 tys. zł na nieznany mu rachunek bankowy - tłumaczy Magdalena Rolbiecka z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Pilny alert dla całej Polski. Zagrożenie dla zdrowia i życia
3. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyje 52 osoby, ponad 700 rannych

Policja apeluje, aby nie klikać w podejrzane maile, a wszelkie wątpliwości wyjaśniać za pośrednictwem infolinii lub kontaktować się z działem obsługi klienta. Nie wiadomo jeszcze, czy ktoś jeszcze dał się nabrać na podstęp cyberprzestępców. Do tej pory podszywali się głównie pod operatorów komórkowych, sieci sklepów czy banki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilnie poszukują wczasowiczów. Ich zdrowie może być zagrożone
  2. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  3. Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy
  4. Niewiarygodne. Ależ metamorfoza Agaty Dudy, wygląda kompletnie inaczej
  5. Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcji

chłopiec tajemnica matka śmierć10-latek powiedział mamie o swojej największej tajemnicy. Gdy się dowiedziała, zabiła goCzytaj dalej

Źródło: Weekend FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News