Policja apeluje do wszystkich Polaków. Już się zaczęło, ogromne niebezpieczeństwo
arembowski
Monika Majko - 5 Października 2020

Policja apeluje do wszystkich Polaków. Już się zaczęło, ogromne niebezpieczeństwo

Policja zaapelowała do wszystkich Polaków, chwila nieuwagi może skończyć się ogromną tragedią. Funkcjonariusze przypominają o konsekwencjach i zalecają szczególną ostrożność, już się zaczęło. Jest bardzo niebezpiecznie.

Policja apeluje do wszystkich Polaków, konsekwencje chwilowej nieuwagi mogą być tragiczne. Już się zaczęło, trzeba przygotować się na niebezpieczeństwo. Według policyjnych statystyk, o tej porze roku jest najwięcej wypadków na drogach.

Policja zaapelowała do polskich kierowców o ostrożność

Według policyjnych statystyk, to właśnie jesienią najczęściej dochodzi do wypadków na polskich drogach. Kierowcy są jeszcze przyzwyczajeni do letniej pogody i często ignorują pogarszające się warunki na drodze, co może prowadzić do ogromnej tragedii.

Danuta Martyniuk przerwała milczenieDanuta Martyniuk jest w fatalnym stanie. Przerwała milczenie, jest naprawdę źleCzytaj dalej

Funkcjonariusze przypominają, że w czasie jazdy należy dostosować swoją prędkość do obowiązujących na drodze warunków. W okresie jesiennym drogi bywają wilgotne i śliskie nawet wtedy, gdy nie pada. Wpływ mają na to m.in. zalegające na trasie liście.

– Droga hamowania pojazdów właśnie jesienią, kiedy na jezdni leżą liście, może dwukrotnie, a nawet trzykrotnie się wydłużyć. W tym czasie możemy nie być w stanie wyhamować pojazdu i w porę się zatrzymać – tłumaczy sierż. szt. Mateusz Sławek Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Policja ostrzega kierowców przed pogarszającymi się z dnia na dzień warunkami na polskich drogach

Kierowcy powinni zachować również szczególna ostrożność po zmroku. Im bliżej zimy, tym dzień staje się krótszy, a widoczność na drogach znacznie się pogarsza. Przed wyruszeniem w trasę należy skontrolować sprawność oświetlenia, jakim dysponuje nasz pojazd. Dodatkowo, nad ranem i w godzinach wieczornych można spodziewać się mgły. Warto zadbać o to, by mieć w swoim pojeździe sprawne wycieraczki, które poprawią przejrzystość przedniej i tylnej szyby.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna akcja służb, karetki masowo wywożą ludzi. Dramatyczne sceny w centralnej Polsce

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Nie żyje aktor znany z hitów na TVP, TVN i Polsacie. Zatrważająca śmierć, ciężko powstrzymać łzy

Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by wymienić opony na zimowe, a piesi o zakładaniu odblasków, które są obowiązkowe poza strefa zabudowaną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Lekarze ostrzegają. Masz podobne zmiany na ciele? Mogłeś mieć koronawirusa
  4. Znana dziennikarka TVP trafiła do szpitala. Porażająca prawda wyszła na jaw po kilku tygodniach, smutne
  5. Jego filmy znał praktycznie każdy. Niestety, rodzina przekazała tragiczne informacje
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News