Dziennikarz ujawnił sekretny, dobrze skrywany plan PiS. Polska wyjdzie z Unii Europejskiej?

Dziennikarz ujawnił sekretny, dobrze skrywany plan PiS. Polska wyjdzie z Unii Europejskiej? Źródło: .

Polexit według wielu osób jest coraz bardziej prawdopodobny. Jedni uważają to za dobre posunięcie, jednak inni ostrzegają przed możliwymi konsekwencjami. Teraz Kamil Durczok wyjawił plan PiS, o którym politycy nie chcą mówić.

Rząd PiS trwa w konflikcie z Parlamentem Europejskim, który stara się torpedować między innymi zmiany w polskim sądownictwie. Członkowie PE oskarżają PiS o łamanie zasad demokracji i praworządności, jednak partia Jarosława Kaczyńskiego zdaje się nie zwracać na to uwagi i nadal kontynuuje swój plan związany z tym, jak powinna funkcjonować Polska. Dziennikarz Kamil Durczok ostrzega, że Jarosław Kaczyński już niedługo może się zdecydować na odcięcie "zbędnego balastu", który przeszkadza mu przeprowadzaniu zmian wewnątrz Polski.

Polexit to tajny plan PiS?

W swoim felietonie Durczok pisze, że Unia Europejska coraz bardziej ciąży Kaczyńskiemu, który chcąc pozbyć się przeszkód na drodze swojej dyktaturze, zdecyduje się na odłączenie Polski od Unii Europejskiej.

- Mówiąc wprost: Bruksela uniemożliwia mu rządzenie we własnym kraju - pisze Durczok. Dziennikarz przewiduje również, że Polexit nie nastąpi nagle, tak z dnia na dzień. W pierwszej kolejności prezes PiS potrzebuje alibi, które będzie tłumaczyć problemy we wprowadzaniu kolejnych reform w naszym państwie. W takim wypadku wszystkiemu winna będzie zła Bruksela i jej biurokracja.

Co to jest Polexit?

Najprościej rzecz ujmując, jest to proces mający na celu odłączenie Polski od Unii Europejskiej. Tak samo, jak zrobiła to Wielka Brytania w po przeprowadzeniu referendum w 2016 roku. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Cała procedura może zabrać całe lata. Na przykładzie Brexitu, który rozpoczął się w 2016 roku, ma zakończyć się 29 marca 2019. ZOBACZ TAKŻE:

  1. PiS ścigał go w całej Polsce. Teraz przerywa milczenie
  2. Ale wstyd! Kaczyński upodlił ministra PiS przed kamerami
  3. Wyborcy mu tego nie darują! Astronomiczna kwota za remont willi Andrzeja Dudy

źródło: natemat.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News