Polała się krew! Ostra odpowiedź Szydło na oskarżenia Tuska

Polała się krew! Ostra odpowiedź Szydło na oskarżenia Tuska Źródło: źródło: wikimedia.org

O wypowiedzi Donalda Tuska, w której ten zarzuca rządowi PiS działanie pod dyktando Kremla, zrobiło się głośno w całej Polsce. Wypowiedź szefa Parlamentu Europejskiego przeleciała przez cały świat polskiej polityki z prędkością błyskawicy, zdobywając poklask opozycji i rozwścieczając władzę. Szybko pojawiły się już reakcje PiS na słowa Tuska.

Prawo i Sprawiedliwość na pasku Kremla? Tak właśnie przypuszcza Donald Tusk, który porównuje to, co się dzieje w polityce w Polsce z tym, co dzieje się w Rosji. Jego zdaniem spór z Ukrainą, spór z Rosją, odejście od niezawisłości rządów i inne działania PiS są tożsame z tymi, które podejmowała administracja Kremla. Stąd też przypuszczenia, jakoby partia Kaczyńskiego była w bliskich kontaktach z władzą Rosji. - Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - powiedział Tusk.

W ogniu krzyżowym krytyki

O ile Tusk zdobył sobie tymi słowami poklask wśród opozycji, jego słowa zrobiły piorunujące wrażenie na rządzących postaciach z PiS. Ci są zaskoczeni, że ledwie kilka dni po tym, jak Tusk odwiedził Polskę i towarzyszył Andrzejowi Dudzie w obchodach 11 listopada, tak ostro skrytykował PiS. Pierwsza głos zabrała Beata Szydło, która bezpośrednio uderzyła w byłego premiera. Jak stwierdziła, Tusk jako szef PE niczego nie zrobił dla Polski. Swoje stanowisko wykorzystuje, by atakować Polskę i jej rząd. - Donald Tusk jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę - skrytykowała Szydło.

Walenie głową w mur

W podobnym akcencie wypowiedział się o Tusku marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. Ten stwierdził, że Polacy odcięli go od polityki krajowej murem. Natomiast każdy akt wtrącania się do niej przez Tuska Karczewski nazwał "waleniem głową w ten mur". - Donald Tusk podczas ostatniej wizyty w Polsce zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki! Teraz wali głową w ten mur. Będzie bolało - podsumował Karczewski. źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News