Tych dwóch mężczyzn naprawdę podniosło poprzeczkę wszystkim piratom drogowym. Polak i Węgier, kierowcy TIR-ów, dobrali się doskonale i urządzili sobie wyścig na zatłoczonej drodze ekspresowej S3. Wszystko zarejestrowała kamera jednej z uczestniczek ruchu.

Ryzykowne manewry, wyprzedzanie i łamanie ograniczeń prędkości, tego wszystkiego dopuścili się kierowcy, którzy 21 października dosłownie sterroryzowali innych korzystających z S3 w okolicach Szczecina. Sprawców zamieszania pojmała już policja, ale tylko dzięki przezorności męża Pani Agnieszki, który nakazał jej nagrywanie całego zajścia.

– Jechałam z dziećmi. Przestraszyłam się, bo oni się nawzajem wyprzedzali. Zadzwoniłam do męża, a on kazał mi ich nagrać – relacjonuje kobieta.

Potrzebna była pomoc

Nagrania ze stacji benzynowej pomogły ustalić tożsamość polskiego uczestnika niebezpiecznego pokazu umiejętności. Jest nim 65-latek z województwa świętokrzyskiego. Druga z rejestracji wskazywała na węgierskie pochodzenie kierowcy i tutaj w zatrzymaniu 54-letniego Madziara pomogła policja znad Dunaju.

– Dzięki pomocy węgierskiej policji udało się ustalić personalia 54-letniego kierowcy. Teraz ma być przesłuchany  – opowiada st. sierż. Izabela Trepko z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Mogą stracić pracę

Nagranie dowodzi szeregu, popełnionych przez obu mężczyzn wykroczeń. Zgodnie z art. 86 kodeksu wykroczeń grozi im zatrzymanie prawa jazdy, a może nawet zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Taki obrót spraw oznaczać może tylko zwolnienie z pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=xepY9nUd2NU

źródło: tvn24.pl

Ta piękna dziewczyna jest córką polskiej gwiazdy sportu - której? Nie zgadniesz!

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również

Zobacz również