Polak walczący w Syrii: Trump dzisiejszym bombardowaniem pomógł ISIS

Polak walczący w Syrii: Trump dzisiejszym bombardowaniem pomógł ISIS

Wielu zaskoczyła diametralna zmiana stanowiska prezydenta Trumpa w sprawie Syrii. Ostatnie bombardowanie było głośno komentowane na świecie. Walczący w Syrii Polak dokładnie przeanalizował całe zdarzenie, wytykając ogromną porażkę Zachodu.

Po licznych deklaracjach Donalda Trumpa, w których jawnie sprzeciwiał się wojnie w Syrii, wielu liczyło na zmianę polityki względem tego kraju. Stało się jednak inaczej. Fatalne skutki głośnego bombardowania w Homs opisał dokładnie w swoim wpisie na Facebooku Polak podpisujący się pseudonimem "Archer PL", który walczy w Syrii z Państwem Islamskim. Punktował negatywne konsekwencje ataku jedną po drugiej. Co jednak najciekawsze, według jego relacji, bombardowanie przeprowadzone przez USA pomogło Państwu Islamskiemu, które zajęło od razu lotnisko.

 - Fajna pokazówka dzisiaj była w Homs. 49 TH wartych więcej niż całe syryjskie lotnictwo żeby zniszczyć nic. Dziwnym zbiegiem okoliczności Rosjanie zawinęli większość swoich maszyn 2 dni wcześniej. Kolejnym ciekawym zbiegiem okoliczności jest fakt, że w dużej części baza ta była pod kontrolą Hezbollah. Więc na pewno w tej prowokacji nie brał udziału Mossad. A to wszystko w odpowiedzi na użycie sarinu na ludności cywilnej na którym zyskali wszyscy tylko nie Assad. To ma sens prawda? Pierwsze na miejscu zdarzenia były rzecz jasna "Białe Cielmy" aka. Wywiad Brytyjski na relacjach których oparto 99% doniesień prasowych sugerujących odpowiedzialność reżimu za ten atak. Z ciekawostek - na osłabione bombardowaniem lotnisko wtargnęło ISIS. Brawo! - napisał walczący z ISIS Polak.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News