Cała Polska miała nadzieję, że w tym tragicznym wydarzeniu nie zginął żaden z naszych rodaków. Jak się jednak okazuje, Polacy zginęli w męczarniach. Wiemy o dwójce, jednak bilans ofiar stale się zwiększa. Koszmar i żałoba w całym kraju.

Gdy w poniedziałek w Grecji wybuchły straszne pożary, wszyscy zaczęliśmy trzymać się nadziei, że Polacy nie ucierpią. Wielu z nich jest teraz na wakacjach. Mimo że w Polsce w tym roku temperatury nie zawodzą, to jednak słoneczna Grecja za każdym razem przyciąga setki osób z naszego kraju. Wyjechali na urlop, nie mogli spodziewać się, że śmierć przyjdzie w tak niespodziewanym momencie.

Polacy spłonęli podczas pożarów w Grecji. Odnaleziono dwa ciała

Pożar rozpoczęty w suchym lesie, bardzo szybko rozprzestrzenił się na okoliczne miejscowości i budynki. Płonie ogromny obszar w okolicy Aten i Koryntu. Najbardziej dotknięta jest miejscowość Mati we wschodniej Attyce, gdzie znaleziono aż 20 ciał. Ludzie uciekali przed ogniem do morza. Niestety, nie zdążyli.

Czasu nie wystarczało także Polakom. Śmierć matki i jej synka potwierdziło biuro podróży Grecos. Chwilę później Minister Spraw Zagranicznych wydał do wszystkich obywateli oświadczenie w tej sprawie. Szczególnie poprosił urlopowiczów obecnie znajdujących się w Grecji o zachowanie szczególnej ostrożności, by podobna tragedia nie wydarzyła się znowu.

 

Mamy nadzieję, że pozostali Polacy wrócą ze swoich wakacji bezpiecznie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oszuści! Kupiłeś wakacje w travelplanet.pl lub wakacje.pl? Lepiej uważaj
  2. Kataklizm! 50 osób nie żyje, kolejne płoną żywcem
  3. Po latach wyszło na jaw. Mega gwiazda popełniła samobójstwo
  4. Nosacz sundajski – dlaczego ma taki duży nos?

fot. YouTube
fot. YouTube
fot. YouTube
fot. YouTube

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]

Zobacz również