Wysokie trzecie miejsce zajęli polscy programiści w rankingu serwisu HackerRank. Polacy sprawdzili swoje umiejętności w kolejnych stawianych przed nimi wyzwaniach. Wynik ich zmagań jest jednoznaczny – Polacy są w ścisłej czołówce najlepszych programistów na świecie.

Strona cały czas udostępnia kolejne wyzwania programistyczne, dzięki którym można sprawdzić swoje umiejętności. Programiści chcący się wykazać, a także ci, którzy szukają pracy, chętnie się ich podejmują, bowiem HackerRank działa także jako serwis rekrutacyjny. Na poczynania programistów patrzy chociażby taki moloch jak Facebook, który chętnie zatrudnia tych najbardziej doświadczonych.

Opublikowany przez serwis ranking najlepszych na świecie programistów oparto o 1,4 mln właśnie takich wyzwań jakie postawiono przed grupą 300 tysięcy osób z całego świata. Według niego, Polacy są na trzecim miejscu pod względem umiejętności programistycznych. Rodzimych informatyków wyprzedzili tylko ci z Rosji i Chin.

Co ciekawe, szaro na tle Polaków wypadli Niemcy – 14. miejsce, Amerykanie, którzy uplasowali się na 28. miejscu, czy Brytyjczycy, którzy zajęli 29. lokatę.

Polski sukces w tej materii mamy zawdzięczać coraz większemu naciskowi, jaki kładzie się na kształcenie młodych w naukach informatycznych. Także fakt, że młodzi coraz częściej jako kierunek studiów wybierają właśnie informatykę, miał przełożyć się na miejsce w czołówce.

źródło: hackerrank.com
źródło: hackerrank.com

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: cononwego.pl
pt