Polacy w Niemczech którzy zaginęli! Wielka akcja poszukiwawcza

Polacy w Niemczech którzy zaginęli! Wielka akcja poszukiwawcza

Polacy w Niemczech, którzy zaginęli bez śladu wciąż pozostają tajemnicą. Bliscy zaginionych przeżywają do dziś koszmar. Fundacja Itaka przybliża sylwetki naszych rodaków, którzy zostali uznani za zaginionych za granicą.

Polacy w Niemczech stanowią istotną mniejszość narodową. Szacuje się, że u naszych zachodnich sąsiadów przebywa ok. 2 milionów naszych rodaków.

Zaginieni Polacy w Niemczech. Znasz ich? Zawiadom Fundację Itaka

Co jakiś czas media obiegają historie o zaginionych Polakach za granicą. Zgłoszeniami od lat zajmuje się fundacja Itaka. Tym razem zwracamy uwagę na liczną grupę naszych rodaków, którzy bezpowrotnie zaginęli za naszą zachodnią granicą. Wiele historii niestety nie zakończyło się szczęśliwie. Poszukiwania mogą trwać latami i nie przynosić skutków. Zaginięcia zdarzają się w rozmaitych sytuacjach, w drodze do pracy, z imprezy, czy na wakacje. Sylwetki i rysopisy zaginionych od lat przybliża fundacja Itaka. W swoim działaniu jest nieoceniona. Rzemieślnicze wysiłki same w sobie nie wystarczą. Itaka prosi o jak najszybszy kontakt, jeśli widzieliśmy sylwetki pokazanych na zdjęciu zaginionych. Obecnie dopatrujemy się 285 zaginionych Polaków zagranicą. Wielu z nich ostatni raz widziano w Niemczech. Polskie prawo uznaje zaginionych za zmarłych, jeśli nie zostaną odnalezieni w ciągu 10 lat. W przypadku 70-latków i starszych opisywany czas skraca się do 5 lat. Jeśli macie jakiekolwiek informacje o osobach, których poszukują bliscy i ITAKA, kontaktujcie się z fundacją pod numerem telefonu 22 64 70 70 lub 116 000 oraz drogą mailową: itaka@zaginieni.pl.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wśród sylwetek zaginionych w Niemczech widzimy kilkadziesiąt osób. Ostatnie przypadki odnotowano już w tym roku. 2 stycznia w Berlinie zaginęła 25-letnia Joanna Dawidowska. W połowie lipca w Frankfurcie nad Menem ostatni raz był widziany 38-letni Seweryn Gerlak. W tamtym roku zaginął też 40-letni Wojciech Jacek Żywicki (w maju w Bremie), 19-letni Jakub Śmiegielski (Kerpen k. Kolonii), czy 21-letni Filip Grochala (Bonn). W 2017 roku ostatni raz widziano 55-letnią Annę Otrębę, było to w miejscowości Heidelberg. Wszystkie sylwetki zaginionych, które zostały zgłoszone fundacji, dostępne są na stronie zaginieni.pl.Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Dom wygląda jak z bajki i jest w pięknym otoczeniu
  2. Barbara Kurdej-Szatan pójdzie na randkę, za którą tajemniczy mężczyzna zapłacił 42 tys.
  3. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  4. Niebezpieczne znalezisko w jedzeniu z Lidla. Mogło dojść do tragedii
  5. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
polacy w niemczech screen Itaka.pl źródło: Fundacja Itaka Następny artykuł