Tragedia w Sylwestra! Wielu Polaków nie żyje

Tragedia w Sylwestra! Wielu Polaków nie żyje

Polacy bardzo hucznie obchodzili wczoraj kończący się rok. Czas, który powinien być przepełniony cudownie spędzonymi chwilami w gronie najbliższych, dla wielu osób zakończył się niestety tragicznie. Służby otwarcie mówią o tysiącach interwencji oraz, co najgorsze, ofiarach śmiertelnych.

Polacy tłumnie przystąpili do celebracji Sylwestra i Nowego Roku. Jednak tam, gdzie pojawiają się duże ilości alkoholu i zmęczenie, tam dochodzi również do realizacji najbardziej tragicznych scenariuszy. Noc, która miała być dla wielu najlepszą, zamieniła się w największy koszmar. Informacje napływające cały czas z kraju są tragiczne. Już pierwsze dane dotyczące liczby ofiar śmiertelnych były wstrząsające. Na domiar złego, okazało się, że śmiertelny bilans rośnie.

Polacy świętowali Nowy Rok. Są ofiary śmiertelne

Tam gdzie jedni oddają się beztroskiej zabawie, tam inni muszą czuwać nad ich bezpieczeństwem. Noc sylwestrowa jest jednym z najbardziej pracowitych okresów w roku dla strażaków. Bohaterowie ratujący życie i w tym roku mieli ręce pełne roboty. Niestety, im więcej zadań mieli do wykonania, tym większa była skala dramatu przeżywana przez ludzi, którym udzielali pomocy. Państwowa Straż Pożarna nie miała wczoraj wytchnienia. Według oficjalnych statystyk jeszcze przed wybiciem północy wozy strażackie musiały wyjeżdżać na akcję niemalże 1000 razy. 354 interwencje dotyczyły pożarów, w których zostało poszkodowanych osiem osób. Zdecydowanie częściej służby ruszały do innych zdarzeń, w tym wypadków drogowych. Na ich skutek śmierć poniosło 10 osób, a kolejne 166 zostało rannych. Po północy nie było wcale lepiej. Przez kolejne sześć godzin strażacy udali się na kolejnych 677 interwencji, z czego 474 był powiązane z pożarami. Ogień tej nocy pochłonął życie czterech osób. Najtrudniejsza sytuacja była w Łodzi, gdzie płomienie pojawiły się w kamienicy i służby musiały przystąpić do ewakuacji. Cztery osoby zostały ranne, a jedna zmarła.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej zaznaczył, że Polacy zdecydowanie zapominają o zachowaniu bezpieczeństwa podczas sylwestrowych zabaw. Jeśli poważnie nie wezmą sobie do serca ostrzeżeń odpowiednich służb, to bilans ofiar może się tylko powiększać. - Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Znacznie większa liczba interwencji, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień. Chyba nie do końca bierzemy sobie do serca apele, jeśli chodzi o rozsądek przy stosowaniu środków pirotechnicznych. Sam mogłem zaobserwować, że mimo, iż wielu włodarzy miast zrezygnowało z pokazu sztucznych ogni, to wiele osób zapomina, że są sąsiedzi, są zwierzęta - zaznaczył rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. ZOBACZ TAKŻE
  1. Kim jest syn Doroty Wellman? To bardzo tajemnicza postać
  2. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
  3. Zespół „Weekend” chamsko zaatakowany w noc sylwestrową. Potworność 
  4. Wielki skandal na Sylwestrze z Polsatem. Właśnie wyciekły przykre kulisy 
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gwiazdę męczą straszne choroby 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News