KATAKLIZM! Polacy odcięci od świata, trwa walka z czasem

KATAKLIZM! Polacy odcięci od świata, trwa walka z czasem

Żywioły potrafią wyrządzić niewyobrażalne szkody i przekonaliśmy się o tym już nie raz. Teraz polscy turyści przechodzą koszmar przez kataklizm, który miał miejsce poza granicami naszego kraju. Polacy są uwięzieni i odcięci od świata.

W Polsce od jakiegoś czasu mamy powracające fale upałów połączone z suszą, która pustoszy cały nasz kraj. Nie znaczy to jednak, że taka sytuacja jest wszędzie. W wielu rejonach świata sytuacja jest wręcz odwrotna i dochodzi do olbrzymich powodzi i podtopień. Takie właśnie siły matki natury sprawiły, że Polacy, którzy wybrali się na wakacje, przechodzą prawdziwe piekło.

Polacy uwięzieni na Kaukazie

Według ustaleń Ministerstwa Spraw Zagranicznych w regionie republiki Kabardo-Bałkarii należącej do Federacji Rosyjskiej uwięzionych jest kilku obywateli Polski. Cały region był przez ostatnie dni nawiedzany przez bardzo silne i gwałtowne ulewy, które doprowadziły do powodzi i podtopień. Władze ogłosiły stan nadzwyczajny.
Poziom rzeki Baksan przez silne opady bardzo niebezpiecznie się podniósł, co doprowadziło do zniszczenia głównej drogi pod Elbrusem. Doszło do zniszczeń na długości 12 odcinków, według ustaleń na drodze łącznie uwięzionych jest około 4 tysięcy ludzi. Poruszanie się po tej drodze na ten moment jest bardzo niebezpieczne i wręcz niemożliwe. Teraz turyści, wśród których są Polacy, muszą czekać na ruch władz, ponieważ sami nie mogą nic zrobić, tylko czekać. Aktualnie trwają pracę nad ratunkiem dla uwięzionych, niestety warunki są bardzo trudne i przedłużają całe całą akcję, między innymi na zniszczonych terenach zniszczonych są organizowane przeprawy piesze. Jednak oprócz drogi żywioł zniszczył również cztery mosty oraz odciął prądu i świata wiele miejscowości. Miejmy nadzieję, że nasi rodacy już niedługo wydostaną się z pułapki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Witold Pyrkosz skrywał sekret. W ostatniej chwili postanowił to zakończyć
  2. Największy skandal w historii Dzień Dobry TVN! Nikt o tym nie mówi
  3. Znaleźli dziwnie spakowane worki. Zawartość wstrząsnęła wolontariuszami
źródło: onet.pl Następny artykuł