Polacy oblegali w tym roku Bałtyk. Powodem miał być strach przed terroryzmem za granicą

Polacy oblegali w tym roku Bałtyk. Powodem miał być strach przed terroryzmem za granicą Źródło: źródło: wikimedia.org

Jak donosi jedna z polskich gazet codziennych, oblężenie Bałtyku przez polskich turystów w tym roku spowodowane było strachem przed turystami. Zamachy w Niemczech i Francji miały skutecznie przekonać Polaków do spędzania wolnego czasu nad rodzimym morzem.

Choć Polacy zawsze są większością wśród turystów odwiedzających Morze Bałtyckie, w tym roku ich przewaga była znacznie większa. W województwie pomorskim w tym roku zjawiło się pół miliona turystów więcej w porównaniu do roku poprzedniego.

To jednak nie wszystko. Jeszcze większe różnice widać wśród liczby udzielonych noclegów i osób, które z nich korzystały. Tylko w w czerwcu i lipcu liczba osób w obiektach noclegowych z ilością miejsc większą niż 10 wzrosła w porównaniu do 2015 roku o 600 tys. osób. Z kolei samych wynajętych noclegów w tym roku było więcej o 2 miliony.

Gdańsk i molo w Sopocie także mogą pochwalić się tegorocznymi osiągnięciami z zakresu turystyki. Gdańsk w tym roku w sezonie wakacyjnym zwiedziło o 15% więcej osób w porównaniu do 2015 roku. Molo sopockie zanotowało natomiast wynik najlepszy od 25 lat - w wakacje pojawiło się na nim ponad milion osób.

Zdaniem Krystyny Hartenberger-Pater, która stoi na czele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, polskie obiekty turystyczne nad morzem tegoroczną wysoką frekwencję zawdzięczają strachowi przed atakami terrorystycznymi za granicą.

 - To zadziałało na turystów krajowych, którzy w większości wybrali wypoczynek w Polsce, głównie w pasie nadmorskim - mówi dyrektor PROT.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rmf24.pl, onet.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News