Polacy największymi ofiarami Brexitu. Są już pobicia, masowe groźby i napisy na drzwiach instytucji

Polacy największymi ofiarami Brexitu. Są już pobicia, masowe groźby i napisy na drzwiach instytucji

40 proc. badanych Polaków obawiała się wzrostu antypolskich nastrojów wśród brytyjskiego społeczeństwa. Niestety, ich obawy okazały się słuszne. Polacy wyrastają na największe ofiary Brexitu. Mnóstwo zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej jest bardzo nieprzychylnych polskim imigrantom, których na Wyspach jest ponad milion. 

Na drzwiach Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego w Londynie napisano sprayem "Wracać do domu". Ksenofobiczny napis został już usunięty, ale napięcie pozostało.

W Huntingdon Polacy otrzymali ulotki, które wyzywały ich od "robactwa". Brytyjczycy żądają w nich, by polscy imigranci czym prędzej opuścili kraj. Gospodarze uważają, że Polacy są obciążeniem dla systemu opieki społecznej oraz rynku pracy. W kiepskiej sytuacji są również Czesi, Słowacy i Rumuni, aczkolwiek główne ostrze skierowano w stronę Polaków, których jest na Wyspach ponad milion. Polacy są zasypywani groźbami, nie tylko w miejscach zamieszkania, ale także pracy.

Po referendum odnotowano też przypadek brutalnego pobicia Polaków. Przy Upton Park znaleziono dwóch Polaków, ojca i syna. Byli pobici i nieprzytomni. Odnieśli poważne rany, w tym złamania. Mężczyźni przyznali, że pobili ich Anglicy, gdy dowiedzieli się, że są Polakami. To nie jedyny przypadek agresji wobec Polaków po Brexicie. Niechęć wobec naszych rodaków rośnie, a Brytyjczycy przekładają to na

posk   ojciec i syn ojciec i syn2 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
źródło: naszestrony.co.uk Następny artykuł