40 proc. badanych Polaków obawiała się wzrostu antypolskich nastrojów wśród brytyjskiego społeczeństwa. Niestety, ich obawy okazały się słuszne. Polacy wyrastają na największe ofiary Brexitu. Mnóstwo zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej jest bardzo nieprzychylnych polskim imigrantom, których na Wyspach jest ponad milion. 

Na drzwiach Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego w Londynie napisano sprayem „Wracać do domu”. Ksenofobiczny napis został już usunięty, ale napięcie pozostało.

W Huntingdon Polacy otrzymali ulotki, które wyzywały ich od „robactwa”. Brytyjczycy żądają w nich, by polscy imigranci czym prędzej opuścili kraj. Gospodarze uważają, że Polacy są obciążeniem dla systemu opieki społecznej oraz rynku pracy. W kiepskiej sytuacji są również Czesi, Słowacy i Rumuni, aczkolwiek główne ostrze skierowano w stronę Polaków, których jest na Wyspach ponad milion. Polacy są zasypywani groźbami, nie tylko w miejscach zamieszkania, ale także pracy.

Po referendum odnotowano też przypadek brutalnego pobicia Polaków. Przy Upton Park znaleziono dwóch Polaków, ojca i syna. Byli pobici i nieprzytomni. Odnieśli poważne rany, w tym złamania. Mężczyźni przyznali, że pobili ich Anglicy, gdy dowiedzieli się, że są Polakami. To nie jedyny przypadek agresji wobec Polaków po Brexicie. Niechęć wobec naszych rodaków rośnie, a Brytyjczycy przekładają to na

posk

 

ojciec i syn ojciec i syn2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: naszestrony.co.uk

...

Zobacz również