Jak się zachowują Polacy na wakacjach? Zróbmy wszystko, żeby zrobić Polsce dobrą reklamę

Jak się zachowują Polacy na wakacjach? Zróbmy wszystko, żeby zrobić Polsce dobrą reklamę Źródło: Wikimedia Commons/Ejdzej

Polacy na wakacjach nie mają najlepszej opinii. Wiele osób często mówi o tym, że nasi rodacy nie potrafią dobrze zachowywać się na wakacjach. Czy jest to prawda i co najczęściej rzuca się w oczy w zachowaniu ludzi z Polski? Wyjaśniamy jakie zarzuty padają pod naszym adresem.

Polacy na wakacjach to już znany stereotyp. Wiele osób, kiedy widzi tę frazę, ma bardzo negatywne skojarzenia - przecież tak często mówimy o bardzo nieodpowiednich zachowaniach naszych rodaków na urlopie, w polskiej telewizji pojawił się nawet program, który o części z tych najdziwniejszych zachowań opowiadał. Jakie stereotypy do nas przylgnęły?

Polacy na wakacjach - za granicą musi być All Inclusive

Do urlopowiczów z Polski przylgnęło wiele stereotypów. Oczywistym jest, że nie każdy turysta z naszego kraju na wakacjach robi rzeczy, o które posądza się w tych uogólnieniach. Niestety jest pewna grupa naszych rodaków, która rzeczywiście wpisuje się w taki wizerunek i to oni robią tzw. czarny PR całemu narodowi. Z czego jesteśmy znani na całym świecie? Niestety nie są to pochlebne rzeczy i zachowania.

Jedną z głównych przywar polskich turystów jest swego rodzaju łakomstwo. Wiadomo, że jeśli urlopowicze jadą do hotelu i mają wykupiony urlop All Inclusive, muszą go wykorzystać w pełni. Niestety nie chodzi tutaj o zobaczenie jak największej liczby zabytków i poznanie tamtejszej kultury. Chodzi o zjedzenie wszystkiego, co możliwe, z otwartego bufetu. Znane są przecież obrazki, kiedy jedna osoba odchodzi od szwedzkiego stołu z talerzem tak przepełnionym jedzeniem, że co kilka kroków na ziemię spada kolejna frytka albo skapuje sos z góry mięsa. Nikt nam nie zabrania najadać się do syta, ale naprawdę lepiej wziąć po prostu dokładkę, a nie nakładać góry jedzenia na raz. Prowiantu starczy dla wszystkich!

Z poprzednim stereotypem mocno związany jest inny, przez który Polacy nie są zbytnio lubiani przez obsługę pokojów hotelowych, Chodzi oczywiście o zabieranie z pokoi wszystkich darmowych próbek, takich jak mini-szampony, mydła, ręczniki, a nawet szlafroki czy czepki! Wielu odwiedzających dochodzi do wniosku, że skoro te rzeczy są im udostępnione, na pewno oznacza to, że mogą je sobie zabrać. Oczywiście, wzięcie jednego mydełka albo szamponu nie jest aż tak skandaliczne, ale kiedy zaczynamy z hotelu zabierać ze sobą jednorazowe szlafroki albo papier toaletowy - jest to dość absurdalne.

Jak się zachowują, na co narzekają Polacy na wakacjach? Pijani Polacy na wakacjach to niestety częsty widok

Polacy na wakacjach mogą być świetnymi kompanami, mogą być też nie do zniesienia. Niestety bardzo często mówi się o tych negatywnych aspektach zachowania niektórych z naszych rodaków. Jednym z najbardziej irytujących jest to, że wielu z nas nigdy nie można dogodzić. kiedy pada deszcz - narzekamy, że marnuje się urlop. Kiedy świeci słońce - narzekamy, bo przecież jest za gorąco i duszno. Kiedy idziemy na plaże - jest zbyt dużo ludzi i nie ma gdzie się rozłożyć. Zawsze jest powód do narzekania.

Niestety nie tylko z takich błahych powodów Polacy są znani na świecie. Jedną z przykrych przywar Polaków jest picie dużej ilości alkoholu na urlopie. To prawda, wakacje są po to, aby się odprężyć, a alkohol może niektórym z nas pomagać w takim odprężeniu., ale są urlopowicze, którzy traktują procenty jako kwintesencję bycia na wakacjach. Możemy się rozluźniać na różne sposoby, ale warto zostawić też miejsce na inne rzeczy, należy ponadto pamiętać, że nawet po alkoholu jesteśmy zobowiązani do zachowania pewnych standardów zachowania, o których często, wydaje się, niektórzy urlopowicze zupełnie zapominają.

Polak na wakacjach - memy

Polacy na wakacjach to też temat, z którego śmieją się nawet nasi rodacy. Przecież figura "Janusza" - niezbyt dobrze wychowanego, stereotypowego Polaka - stała się jednym z najpopularniejszych memów w Polsce. Oto jak komentują nasze wakacje internauci:

  1. Dzień Łapania za Tyłek - po prostu tego nie rób
  2. Wakacje w Polsce - gdzie wyjechać z dziećmi?
  3. Wakacje nad morzem z dziećmi, psem. Domki, tanio
  4. Oferty wakacyjne 2019 - last minute, All Inclusive, Polska
  5. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu