Przeciwnicy Donalda Tuska rzucili się na Viktora Orbana i zasypują go postami na temat jego poparcia dla byłego premiera Polski na stanowisko szefa Rady Europejskiej. „Dałeś dupy węgierski zdrajco!” – piszą oburzeni. Uwielbienie Orbana przerodziło się w nienawiść. 

Przywódca Węgier poparł stanowisko Europejskiej Partii Ludowej i wyłamał się z sojuszu z Beatą Szydło. Postawił na Donalda Tuska, a nie na Jacka Saryusza-Wolskiego zostawiając rząd Polski na lodzie.

Przeciwnicy Donalda Tuska wpadli w furię i uznali Orbana za zdrajcę. Obecnie zasypują go wiadomościami pełnymi oburzenia, zarówno w języku polskim, jak i węgierskim. Warto podkreślić, że do tej pory zwolennicy PiS uważali go za wielkiego sojusznika rządu i swojego ulubionego zagranicznego przywódcę.

Szybko więc uwielbienie Orbana zamieniło się w nienawiść. Szczególnie, że premier Węgier poinformował w rozmowie z dziennikarzami zgromadzonymi w siedzibie Rady Europejskiej, że… nie było innego kandydata na stanowisko szefa unijnej instytucji.

Nowego kandydata nie ma. Był jeden, Saryusz-Wolski, ale się wycofał – mówił Orban.

Poniżej kilka screenów.

Zobacz również