5 Polaków zostało oskarżonych w sprawie okrutnego mordu na 79-letnim mężczyźnie. Emeryt został zakneblowany taśmą i zmarł na skutek uduszenia.

5 Polaków w wieku od 27 do 53 lat weszło do mieszkania Hansa-Wernera L. po tym, jak jeden z nich podał się za dostawcę. Obezwładnili mężczyznę, związali i zakneblowali taśmą. Produkt budowlany miał taką przyczepność, że L. zmarł na skutek uduszenia.

W tym czasie Polka, która należała do szajki, wyniosła z mieszkania wszystkie cenne przedmioty na jakie się natknęła. Napastnicy w pewnym momencie zdali sobie sprawę, że ich ofiara nie żyje. Uciekli w popłochu wynosząc łup.

W toku śledztwa okazało się, że wyskok nie był pierwszym przestępstwem, jakiego dokonała grupa. Już wcześniej dwóch jej członków obrabowało mieszkanie w Krefeld.

Hans-Werner L. był nawiedzany przez młode kobiety przed śmiercią. Najprawdopodobniej były one podstawione przez szajkę. Obie były zainteresowane jego antykami i oferowały sprzątanie. Za każdym razem mężczyzna odmawiał usług.

Proceder, w którym do mieszkania ofiary szajka włamuje się, dzięki uprzedniemu złożeniu oferty przez młodą kobietę jest częsty. Niemiecka policja zauważyła jego powtarzalność i wydała apel do starszych mężczyzn prosząc, aby nie wpuszczali kobiet do mieszkań a każdy tego typu incydent zgłaszali służbom.

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również