Polacy biją na głowę 11 europejskich państw w badaniach dotyczących związków

Polacy biją na głowę 11 europejskich państw w badaniach dotyczących związków Źródło: fot. flickr.com/pixabay.com

Tematem badań, przeprowadzonych w 11 europejskich państwach, były przyczyny rozpadu związków. W jednej z kategorii polskie pary zdeklasowały konkurencję zostawiając daleko w tyle takie kraje jak: Niemcy, Hiszpanię czy Francję.

Badanie sprawdzało przyczyny rozwodu oraz jak często się pojawiały. Oprócz problemów z dziećmi, seksu i teściów pojawiły się konflikty na tle finansowym. W ostatniej kategorii Polska przeskoczyła wszystkie kraje, aż 70 procent par wskazało tę przyczynę jako powód rozejścia. Na drugim miejscu uplasowała się Turcja, w której połowa związków rozpada się przez brak pieniędzy.

Zdaniem specjalistów dzieje się tak, ponieważ finanse są tematem tabu podczas formowania się związków. Jakiś czas później partnerzy zauważają, że pieniądze to realny problem, a wtedy często dochodzi do kłótni i awantur. Kłopoty powoduje również odmienne podejście do wydawania. Czasem jedna strona woli oszczędzać, kiedy druga chce wydawać nadmiar gotówki na realizacje pasji.

Temat jest na tyle poważny, że niektóre banki wprowadzają rozwiązania dedykowane skłóconym małżeństwom. Amerykański Sun Trust uruchomił specjalnie dla swoich klientów stronę Love and Money, na której publikuje porady dotyczące między innymi wspólnego spłacania kredytu czy załatwiania spraw finansowych po śmierci partnera.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
wk źródło: natemat.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu