Media przemilczały całą sprawę. Od 1 stycznia Polacy dostaną ostro po portfelach

Media przemilczały całą sprawę. Od 1 stycznia Polacy dostaną ostro po portfelach Źródło: Pixabay

Polacy już od 1 stycznia 2020 roku będą musieli płacić więcej za szereg produktów oraz usług. Media zwracają często uwagę na polityczne zawiłości, nie informują jednak, co tak naprawdę zdrożeje. Niestety lista podwyżek cen okazuje się bardzo długa.

Polacy muszą przygotować się na noworoczne wzrosty cen. Sztuczne podniesienie płacy minimalnej aż o 15 proc. przyniesie bowiem niestety negatywny skutek, objawiający się podwyżkami. Od 1 stycznia wzrosną przede wszystkim ceny prądu. Klienci grupy Tauron zapłacą średnio o ok. 9 zł więcej miesięcznie. W przypadku spółek Enea, Energa i PGE konkretne kwoty nie zostały jeszcze określone, jednak zapewne uplasują się na podobnym poziomie.

Polacy zapłacą więcej za szereg produktów i usług

Należy jednak pamiętać, że wzrost cen prądu odbije się także na przemyśle oraz usługach, w połączeniu z rosnącymi kosztami pracy. Z tego też powodu zmiana omawianych kwot wpłynie na podwyżki chociażby cen papieru toaletowego, ale także szeregu innych produktów, do których wytwarzania potrzeba dużych nakładów energii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza tym, decyzją rządu oraz parlamentarzystów, w górę pójdą ceny alkoholu oraz papierosów. Zdrożeć mają także owoce i warzywa (przez wzrost kosztów pracy, ale także trudne warunki atmosferyczne), pieczywo oraz wieprzowina (tutaj do zmian przyczyni się także ASF). Rodzice wydadzą za to więcej na opłaty za żłobki.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo
2. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii

Co jeszcze zdrożeje?

W górę pójdą też ceny paliw. Ich zmiana może sięgnąć nawet 5 proc. Kierowców, poza kwestią paliwa, czekają za to jeszcze wzrosty cen za parkowanie w miastach oraz rosnące kary za niezgłoszenie zakupu auta, za jego nieprzerejestrowanie lub niewykupienie polisy OC.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Panna młoda kazała zamknąć gościom oczy, gdy składała przysięgę. Ludzie płaczą, kiedy dowiadują się, dlaczego tak zrobiła
  4. Na chwilę zostawiła 2-letnią córkę samą w kuchni. Gdy po chwili wróciła i spojrzała na jej buzię, natychmiast zabrała ją do szpitala
  5. Prosty i bezbolesny trik na wrastające paznokcie. Każdy może go wykonać w domu, a problem zniknie w mgnieniu oka

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News