Będzie zmiana ważnego przepisu. Dotknie milionów Polaków

Będzie zmiana ważnego przepisu. Dotknie milionów Polaków Źródło: East News ARKADIUSZ ZIOLEK

Polacy dowiedzieli się o kolejnych, planowanych zmianach. Rząd z Mateuszem Morawieckim na czele zamierza wprowadzić nowy projekt, który wpłynie na wysokość pobieranych świadczeń. Politycy postanowili się przyjrzeć problemowi, który dotyczył konkretną grupę Polaków. Jak informuje portal Super Express, rozwiązać go ma ustawa o tarczy antykryzysowej 3.0.

Polacy, którzy przeszli na emeryturę mieli powody do niepokoju. Zasada waloryzacji emerytur sprawiały, że w wyniku podjętej decyzji seniorzy mogli otrzymywać do końca życia o kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych mniej. Rząd Mateusza Morawieckiego przygotował nowy projekt ustawy o tarczy antykryzysowej, która miałaby objąć ich ochroną.

Nowy projekt tarczy antykryzysowej może sprawić, że Polacy nie poniosą tak dużych strat w związku z waloryzacją roczną. O niskich świadczeniach mógł decydować fakt przejścia na emeryturę czerwcu. W innych miesiącach dodatkowo obowiązuje jeszcze waloryzacja kwartalna. Obniżona kwota jeszcze bardziej mogła niepokoić seniorów z powodu przewidywanego kryzysu spowodowanego zamrożeniem gospodarki na czas pandemii. Nowa ustawa tarczy antykryzysowej 3.0 trafiła już do Sejmu.

Polacy mogą liczyć na rozwiązanie problemu

Nowy projekt tarczy antykryzysowej 3.0 ma sprawić, że Polacy, którzy przejdą na emeryturą nie odczują obniżonych świadczeń. W obecnej sytuacji seniorzy mają duży problem z kontynuowaniem aktywności zawodowej, która mogłaby podnieść wartość ich emerytury. Rynek pracy drastycznie zmienił się po pandemii, dlatego wiele osób zbliżających się do wieku emerytalnego będzie zmuszonych zrezygnować z niej wcześniej, niż zakładało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zmiany na rynku pracy będące konsekwencją epidemii COVID-19 mogą spowodować, że osoby, które osiągnęły wiek emerytalny i zamierzały jeszcze kontynuować aktywność zawodową, będą musiały podjąć, dużo wcześniej niż zamierzały, decyzję o przejściu na emeryturę, między innymi również w czerwcu 2020 roku - wyjaśnia rząd.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Rodzice poznali kluczową datę

2. Polski ginekolog wrzucił na instagram zdjęcia z szycia po porodzie. Dla osób o mocnych nerwach

Jak informuje portal Super Express, Polacy, którym przysługuje emerytura będą mogli otrzymać około 40 milionów złotych - taki koszt oszacował ZUS. Tarcza antykryzysowa 3.0 mogłaby rozwiązać istniejący problem obniżenia świadczeń po waloryzacji rocznej, która odbywa się w czerwcu. Niedawno rząd zmienił również decyzję odnośnie zasiłków dla rodziców, których objęła tarcza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważny apel ratownika medycznego. "Co się z wami dzieje?"
  2. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  3. Bardzo przykre wyznanie Maryli Rodowicz. "Bez nich umrę"
  4. Słynny immunolog ostrzega świat. Jest prawie pewien, że wirus szybko wróci, ale nie to jest najgorsze
  5. Roksana Węgiel chce ujawnić całą prawdę. Nikt się tego nie spodziewał po 15-latce
  6. Nie tylko obostrzenia, kolejna zła wiadomość na majówkę. O grillowaniu Polacy mogą jedynie pomarzyć

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News