Polacy masowo dostają dziwne SMS-y. Pod żadnym pozorem nie wolno ich otwierać

Polacy masowo dostają dziwne SMS-y. Pod żadnym pozorem nie wolno ich otwierać Źródło: flickr.com Frank Spin

Polacy masowo otrzymują mocno podejrzane SMS-y. Nie wolno ich otwierać, a co gorsza nie wchodzić w załączone w wiadomości linki. Możemy słono za to zapłacić i to dosłownie.

Polacy muszą być czujni - masowo wysyłane SMS-y dla wielu nie wyglądają niepokojąco, ot, kolejne ważne powiadomienie. Niestety, to podstępna pułapka, jedna z kobiet straciła w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych.

Polacy boją się konsekwencji, dlatego postępują tak, jak każą im oszuści

Przykład mieszkanki Rybnika powinien wielu osobom dać do myślenia. Mówi się, że "mądry Polak po szkodzie". Niektórzy tak boją się mieć zaległości np. u dostawców prądu, że natychmiast reagują na SMS-y wysłane przez oszustów. A te są tak skonstruowane, że klienci nie nabierają żadnych podejrzeń. Kobieta, której dostawcą energii elektrycznej był Tauron, od razu zapłaciła "niedopłatę".

- Kobieta kliknęła w link dołączony do otrzymanej wiadomości, po czym przelała "brakującą kwotę". Strona banku zawiesiła się. A kiedy rybniczanka zadzwoniła do banku, jej konto było już zablokowane. Jak się później okazało, z jej konta zamiast niewielkiej sumy, zniknęło 14 tysięcy złotych - opisują rybniccy policjanci.

Oszuści starają się nie wzbudzać podejrzeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Tauron: Na dzień 25.02.2020 roku zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o pilne uregulowanie należności 8.45 PLN - tak brzmiała wiadomość SMS, którą rybniczanka otrzymała od oszustów. Dołączony do SMS-u link nie wzbudził jej podejrzeń, być może rzeczywiście na jej koncie istniała niedopłata. Teraz musi czekać, aż policjanci rozwiążą tę sprawę.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrozpaczona żona Królikowskiego w końcu zabrała głos. Przekazała tylko 7 słów

2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał

Oszuści wysyłają wiadomości, w których do zapłaty jest bardzo mała kwota - od 1 do maksymalnie 10 złotych "zaległości". Tauron ostrzega przed klikaniem w takie SMS-y. W zeszłym roku z podobnym problemem borykało się PGE. Oszuści wysyłali nie tylko SMS-y, ale także e-maile. Mało tego, do niektórych mieszkań pukali rzekomi pracownicy firmy, którzy chcieli wymóc podpisanie nowych umów lub zaktualizowanie obecnych. Mamili klientów tym, że unikną podwyżki prądu i gazu w kolejnych latach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Mięso, które kupował każdy Polak, pilnie wycofane. Porażająca prawda wyszła na jaw, jest afera
  4. Takich słów nikt się nie spodziewał. Koleżanka z pracy Pawła Królikowskiego umieściła po jego śmierci mocny post
  5. Małgorzata Kożuchowska w żałobie po śmierci przyjaciela. Piękne słowa pożegnania, serce pęka
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News