Media przemilczały całą sprawę. Wprowadzono dodatkową opłatę, która dotknie wszystkich Polaków

Media przemilczały całą sprawę. Wprowadzono dodatkową opłatę, która dotknie wszystkich Polaków Źródło: .

Polacy mocno się zdziwią, kiedy w przyszłym roku otrzymają rachunki. Okazuje się, że wprowadzono dodatkową opłatę, która dotyczyć będzie każdego. Media przemilczały całą sprawę, która właśnie ujrzała światło dzienne.

Polacy śledzący media na bieżąco, codziennie bombardowani są informacjami dotyczącymi wzrostu cen oraz większych opłat za rachunki, które zostaną prowadzone wraz z rozpoczęciem nowego roku. Niestety, okazuje się, że media przemilczały jedną, ważną opłatę, która dotyczyć będzie wszystkich, niezależnie od dochodów, czy innych czynników. Polacy muszą się pożegnać z kolejnymi pieniędzmi, które znikną z ich portfeli. 

Polacy zapłacą dużo więcej 

Rząd i parlament już dwa lata temu zadecydował, że Polacy zapłacą dużo więcej. Właśnie wyszło na jaw, że politycy wprowadzają kolejną daninę na wszystkie gospodarstwa domowe. Chodzi o tzw. opłatę mocową, o której istnieniu w ogóle mało kto wie. 

"Opłata mocowa" pojawi się od nowego roku na rachunkach, ale już dziś budzi wielkie kontrowersje. Uzyskane z dodatkowej opłaty pieniądze mają zostać przeznaczone na zapewnienie bezpieczeństwa dostaw, czyli mowa o zapewnieniu rezerw prądu w przypadki, kiedy będzie na nie największe zapotrzebowanie. Polacy w ten sposób przekażą sumę w wysokości 4 mld zł rocznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy więcej pieniędzy przeznaczą na rachunki za prąd

"Opłata mocowa" wejdzie w życie od października 2020 roku. Pojawi się przy opłacie za prąd i będzie kolejną dodatkową opłatą obok opłaty przejściowej, dystrybucyjnej czy abonamentowej. Jak donoszą media, ma ona podobno wynosić 120 zł. 

Dzisiaj grzeje: 1.Ujawniono całą prawdę o mężu Danuty Holeckiej. Dziennikarka wolałaby, żeby nikt się o tym nie dowiedział

2. Nagła śmierć w święta w rodzinie królewskiej. Miał zaledwie 47 lat

Chociaż rząd wciąż zapewnia, że ceny opłat za prąd nie wzrosną, to już dostawca energii Tauron już ma zatwierdzony wzrost cen na przyszły rok. W związku z tym, o 9 zł więcej będą musieli zapłacić Polacy, którzy są obsługiwani przez Tauron. Enea, Energa i PGE do końca roku muszą złożyć poprawione wnioski taryfowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż


źródło: fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News