Polacy - koronawirus
Pixabay.com icsilviu
Monika Majko - 25 Października 2020

Wiemy ilu Polaków do marca zarazi się koronawirusem. Alarmująca prognoza

Polacy codziennie są informowani o kolejnych tysiącach nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Eksperci oszacowali, ilu jeszcze mieszkańców może zachorować na Covid-19 do marca 2021 roku.

Polacy z niepokojem patrzą na dane przekazywane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia. Od kilku tygodni w Polsce każdej doby notuje się po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Specjaliści oszacowali ilu jeszcze mieszkańców naszego kraju może zakazić się groźnym wirusem do marca przyszłego roku. Prognozy są wstrząsające.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Polacy od kilku tygodni obserwują gwałtowny wzrost liczby zakażonych koronawirusem mieszkańców kraju

W niedzielę 25 października br. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 11 742 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Do tej pory w Polsce badania na COVID-19 wykazały 253 688 pozytywnych wyników, a 4 438 osób zmarło w wyniku zakażenia.

- Mamy 11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1 850), kujawsko-pomorskiego (1 150), śląskiego (1 134), małopolskiego (1 119), podkarpackiego (912), wielkopolskiego (851), łódzkiego (818), lubelskiego (700), dolnośląskiego (585), pomorskiego (499), zachodniopomorskiego (474), świętokrzyskiego (405), opolskiego (381), warmińsko-mazurskiego (340), lubuskiego (312), podlaskiego (212). Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 83 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 253 688/4 438 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia za pomocą mediów społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

W związku z tzw. drugą falą zakażeń, polski rząd pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego podjął szereg działań, mających na celu ograniczenie gwałtownej ekspansji koronawirusa w społeczeństwie. Od soboty 24 października br. kraj został objęty czerwoną strefą, co wiąże się z rozszerzeniem surowego reżimu sanitarnego na terytorium całego państwa. Obecne restrykcje i wprowadzone obostrzenia nie działają jednak od razu. Jak przekazują specjaliści, efekty tych decyzji Polacy odczują dopiero za około dwa tygodnie. Wszyscy mają nadzieję, że przyniosą one pożądany efekt, choć na razie przewidywania ekspertów, dotyczące liczby nowych zakażeń COVID-19 nie są optymistyczne.

Specjaliści oszacowali, ilu Polaków może zachorować na COVID-19 do marca przyszłego roku

Specjaliści przewidują, że już w przyszłym tygodniu liczba dziennych wzrostów zakażeń koronawirusem może osiągać nawet 25 tysięcy osób. Badacze oszacowali również, jaki procent Polaków może zarazić się COVID-19 do końca marca 2021 roku. Dane przekazane przez specjalistów z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak przekazał "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na prognozy autorstwa naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego, do marca 2021 roku na COVID-19 może zachorować nawet 54 proc. populacji Polski.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Dodatkowo badacze wskazują, że rzeczywista liczba zakażeń jest znacznie wyższa niż ta, która ujęta jest w oficjalnych statystykach - ma ich być nawet 9 razy więcej. Specjaliści szacują, że od początku pandemii zarażenie koronawirusem przeszło już 1,6 mln Polaków. Badacze twierdzą również, że do końca grudnia br. dziennie wykrywanych będzie ok. 30 tys. nowych przypadków zakażenia. Według ich przewidywań, zamknięcie szkół ograniczyłoby przyrost nowych zakażeń do 20 tys. na dobę.

Na całym świecie od początku pandemii potwierdzonych zostało 42,8 mln przypadków COVID-19, a śmierć w wyniku zakażenia poniosło ponad 1,15 mln chorych. Do tej pory najwięcej zakażeń koronawirusem potwierdzono na terenie Stanów Zjednoczonych, a także w Indii i Brazylii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Papilot

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News