Polacy od wielu lat kochają bohaterów, których stworzył. Niestety, rodzina przekazała najgorsze informacje

Polacy od wielu lat kochają bohaterów, których stworzył. Niestety, rodzina przekazała najgorsze informacje Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Polacy bez pamięci kochają postaci, które stworzył. Znamy losy większości stworzonych przez niego bohaterów, a kwestie z filmów nakręconych na podstawie wykreowanych przez niego historii, większość z nas zacytuje nawet w środku nocy. Niestety świat obiegła informacja o jego śmierci.

Polacy kochają jego dzieła i wielu z nas na pewno zasmuci informacja o jego śmierci. Niestety ten słynny artysta zmarł, ale jego dzieła żyć będą dalej. 

Polacy uwielbiali jego humor

Polacy uwielbiają przygody grubego Gala z rudym wąsem i charakterystycznymi biało-niebieskimi spodniami podciągniętymi bardzo wysoko. Jego towarzysz oraz mały biały piesek także zaskarbili sobie miejsce w sercach wielu ludzi. Niestety legendarny artysta Albert Uderzo zmarł, a informacje te przekazała rodzina. Rysownik zmarł w Neuilly-sur-Seine, swoim podparyskim domu, który uwielbiał. Rodzina w komunikacie przekazanym agencji AFP od razu podkreśliła, że zgon Alberta Uderzo w żaden sposób nie jest powiązany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Legendarne komiksy

Albert Uberzo to legendarny rysownik, który stworzył komiks o przygodach Asterixa i Obelixa znany jest na całym świecie. Nad tym jednym tytułem pracował ponad 30 lat, jednak w 2011 roku postanowił zakończyć pracę z historią Galów i przekazał ją innym, aby oni dalej kontynuowali serię. W kwestii swojego najpopularniejszego dzieła zaufał braciom Fredericowi i Thierry'emu Mebarki oraz Yvesowi Ferriemu, który zasłynął z pokazania słynnego De Gaulle'a w bardziej codziennej wersji, a mianowicie w japonkach na plaży. Przez 20 lat, do momentu śmierci, znany rysownik nad tytułem pracował wraz z Rene Goscinnym, który był autorem scenariuszy, które tak pokochali Polacy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Podano przyczynę zgonu

Prezes Instytutu Rene Goscinny'ego, Aymar du Chatenet ujawnił, że rysownik zmarł we śnie w wyniku zawału serca. Podobno od kilku tygodni Albert Uderzo był bardzo zmęczony, a jego stan zdrowia nie przedstawiał się najlepiej. Jednocześnie znów podkreślono, że śmierć artysty w żadnym stopniu nie jest połączona z epidemią koronawirusa na świecie. Polacy dołożyli sporą cegiełkę do sprzedaży komiksów o Asteriksie i Obeliksie, a na całym świecie zakupiono ponad 380 milionów egzemplarzy z perypetiami zabawnych Galów. Ich historia przeniesiona została także na duże ekrany w postaci filmów, jednak była inspiracją także do gier, parków rozrywki czy bajek.

Źródło: Flickr / ActuaLitté

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą
  4. Bezduszni rodzice pozwolili, by ich malutka córeczka umarła z głodu. Prawda o jej ostatnich chwilach przyprawia o ciarki
  5. Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News