Polacy giną we Włoszech. Dwie potworne tragedie w przeciągu zaledwie kilku dni

Polacy giną we Włoszech. Dwie potworne tragedie w przeciągu zaledwie kilku dni Źródło: pixabay/jarekmarszal

Polacy nie wracają z wakacji z Włoch. To wyjątkowo tragiczny początek wakacji, bowiem w ciągu zaledwie kilku dni doszło do dwóch, naprawdę potwornych tragedii.

Polacy nie mają szczęścia do wakacji we Włoszech. To już kolejny przypadek, kiedy nasi rodacy doświadczają tragicznych wydarzeń w Italii. Właśnie poinformowano o śmierci dwóch Polaków we Włoszech, do obu tragedii doszło w zatrważająco małym odstępie czasu. 

Polacy ponieśli śmierć we Włoszech. Tragiczne wydarzenia

Niedawno media poinformowały o śmierci 55-letniej Polki, pracującej jako opiekunka we Włoszech. Kobieta zasłabła 17 czerwca podczas pobytu w hotelowym basenie w miejscowości Minerbo. Niestety, Polka w trakcie zasłabnięcia była w wodzie, przez co zmarła prawdopodobnie w skutek utonięcia. W momencie kiedy straciła przytomność, goście czym prędzej wyciągnęli ją z wody i udzielili jej pierwszej pomocy, niestety, bezskutecznie - kobieta zmarła podczas transportu do szpitala.

Do drugiej tragedii doszło przy jeziorze Garda, największym i najczystszym jeziorze Włoch. Obywatel Polski opalał się na plaży i niespodziewanie stracił przytomność. Mimo, że służby ratunkowe podjęły próbę ratowania życia 41-latka, nie odzyskał już przytomności i ostatecznie zmarł. Według informacji lekarzy, przyczyną zgonu Polaka było zatrzymanie akcji serca. 

Włochy są wyjątkowo pechowe dla Polaków. To nie pierwsza tragedia w Italii

Śmierć dwójki obywateli Polski nie jest niestety pierwszą tragedią, jaka dotknęła naszych rodaków w Italii. W 2017 roku Polskę obiegła sprawa słynnej napaści i gwałtu w Rimini, gdzie para Polaków została zaatakowana przez dwóch Marokańczyków i jednego Nigeryjczyka. Sprawcy zostali skazani na 10 lat więzienia, ale koszmar napaści i gwałtu pozostanie z dwójką polskich turystów już na zawsze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na początku tego roku, we włoskich górach zginęła również Polka razem ze swoją córką. Turystki zjeżdżały ze stoku sankami i prawdopodobnie tragicznie pomyliły trasy. Natrafiły na zbyt stromy stok przeznaczony dla wprawionych narciarzy, przez co podczas zjazdu nabrały na tyle dużej prędkości, że straciły panowanie nad sankami. Matka z córką rozbiły się na drzewie - 8-latka zginęła na miejscu, matka natomiast została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska poruszona kolejnym dramatem nie do wyobrażenia. Zmaltretowana dwumiesięczna dziewczynka, tłumaczenia ojca wprawia w osłupienie
  2. Kora znów zostanie upamiętniona w wyjątkowy sposób. Na jej grobie powstanie coś pięknego
  3. Szelągowska zamieściła niezwykłe zdjęcie w wannie. Przez jeden szczegół nie rozżarzy Was do czerwoności
  4. Mama trójki dzieci Małgorzata Socha właśnie wprowadziła w kompleksy tysiące Polek. Zjawiskowe zdjęcia
  5. Katastrofa w Boże Ciało, płonie zabytkowy kościół na zachodzie Polski. Żal patrzeć jak ogień trawi wieżę

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News