Polacy mogą dostać karę
istockphoto.com LightFieldStudios
Monika Majko - 19 Listopada 2020

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. zł

Polacy będą musieli udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące danych osobowych oraz dochodów. Za odmowę grozi im kara. Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy mieszkańców całego kraju, akcja potrwa do końca miesiąca. Na pytania możesz odpowiedzieć samodzielnie przez Internet.

Polacy prowadzący gospodarstwa rolne mają obowiązek odpowiedzieć na pytania urzędników, którzy od początku września prowadzą w Polsce powszechny spis rolny. Zbierane są informacje m.in. na temat dochodów, posiadanych nieruchomości oraz danych osobowych.

Polacy mają obowiązek wziąć udział w spisie

1 września ruszył Powszechny Spis Rolny 2020. Urzędnicy mają za zadanie w ciągu 3 miesięcy sprawdzić wszystkie gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej.

Udział w powszechnym spisie rolnym 2020 jest obowiązkowy, a za odmowę odpowiedzi na pytania można zostać karą grzywny, określonej w ustawie o statystyce publicznej. Jak donosi "Super Express", może ona wynieść nawet 5 tys. złotych.

Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły PolskęNie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły PolskęCzytaj dalej

Działania urzędników potrwają do końca listopada 2020 roku, zbierają oni zarówno informację o danych osobowych rolników, jak i o ich zarobkach, wysokości emerytury oraz innych dochodach, działalności pozarolniczej, a także posiadanych nieruchomościach i ogólnym majątku.

- Osoby użytkujące gospodarstwa rolne będą musiały także podać liczbę maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych czy zasiewów. Spisane zostanie także pogłowie zwierząt gospodarskich (m.in. świń, knurów, loch, jałówek, byczków, warchlaków, jagniąt, kur niosek czy samic zwierząt futerkowych) informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów oraz powierzchnia, kubatura i pojemność budynków gospodarskich. Rolnicy będą musieli poinformować o osobach pracujących w gospodarstwie - przekazał portal superbiz.se.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Polacy są zobowiązani do przekazania danych osobowych oraz m.in. informacji o swoim majątku i dochodach

Udział w spisie można wziąć na trzy sposoby. Rolnicy mogą dokonać samospisu internetowego za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Każda gmina powinna zapewnić w siedzibie urzędu stanowisko komputerowe umożliwiające przekazanie danych.

Mogą również udzielić wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza telefonicznego, albo zdecydować się na bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas osobistej wizyty w gospodarstwie.

- Pod numerem 22 279 99 99 została uruchomiona infolinia spisowa czynna przez 7 dni w tygodniu. Dzwoniąc na infolinię można zweryfikować dane rachmistrza, uzyskać pełną informację o spisie rolnym, a także spisać się - przekazano na rządowej stronie Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dzisiaj grzeje:

  1. TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
  2. Uwielbiana aktorka z „Rancza” przeżywa ciężkie chwile: „Przede mną bolesna i ciężka droga”. Aktorka wraca do pełnej sprawności po złamaniu ręki
  3. Pilny komunikat ministerstwa do milionów Polaków. Nikt nie wiedział, że zaczęło się już z samego rana

Dane zebrane przez urzędników w powszechnym spisie rolnym wykorzystywane będą do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do tworzenia i aktualizacji operatów statystycznych przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Informacje uzyskane od rolników mogą być również łączone z danymi z innych badań statystycznych, w tym z danymi zebranymi w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Domowe i babcine sposoby na odporność. Wyjaśniamy czy warto z nich korzystać
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Miał podrobiony dyplom. Od marca jeździł karetką w jednym z polskich miast
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Najlepszy przepis na ciasto bez pieczenia z mascaropne. Nawet dziecko zrobi z łatwością i błyskawicznie
  7. Niewiarygodny pościg policji za pijanym rolnikiem. Pole, las i szalony zwrot akcji

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: SuperBiz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News