Polacy nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Stąd właśnie skarbówka wie o was wszystko

Polacy nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Stąd właśnie skarbówka wie o was wszystko

Polacy nie wiedzą, że od niedawna wszystkie urzędy skarbowe w kraju mają dostęp do poufnych informacji. Nowy system ma scentralizować pobór wszystkich opłat.

Polacy co roku składają do urzędu skarbowego szereg dokumentów, zawierających o nich poufne informacje. Od niedawna wszystkie placówki połączone są ze sobą nowym systemem, który ma scentralizować pobór opłat. Zapewnia też każdemu urzędnikowi w kraju dostęp do informacji o wszystkich podatnikach. To może niepokoić wiele osób.

Polacy nie wiedza o tym, że urzędy skarbowe w całej Polsce mają dostęp do wszystkich ich danych

Ministerstwo Finansów planuje stworzyć scentralizowany system do pobierania wszystkich opłat. W tym celu powstał projekt Poltax Plus. Dzięki niemu, od lipca tego roku, wszystkie informacje o rozliczeniach w zakresie PIT, CIT i VAT są już w jednym miejscu. W przyszłości zostaną do niego przeniesione informacje dotyczące pozostałych płatności, takich jak m.in. cło i akcyza. Planowana jest zmiana przepisów, która znacznie usprawni podatnikom obcowanie ze skarbówką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziś natomiast jeszcze urzędnicy nie mają swobodnego dostępu do danych wszystkich podatników. Pracujemy nad zmianą przepisów, która zlikwiduje właściwość miejscową urzędów skarbowych. Docelowo w każdym urzędzie będzie można zapewnić kompleksową obsługę podatnika, niezależnie od miejsca zamieszkania - powiedział Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Polacy będą mieli ułatwiony dostęp do swojej historii podatniczej

Aktualnie obowiązują jeszcze przepisy o właściwości miejscowej, ale już niedługo wszyscy urzędnicy będą mieli nieograniczony dostęp do danych podatników. Skarbówka dzięki temu będzie wiedziała o wszystkich kwestiach finansowych każdego, rozliczającego się Polaka. Za sprawą systemu Poltax Plus, cała historia podatnika może przenosić się wraz z nim z urzędu do urzędu. To znacznie ułatwi pracę placówek.

Dzisiaj grzeje: 1. Przed operacją pacjent zostawił na swoim ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg przez 30 minut dochodził do siebie
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

To nie koniec planowanych zmian. Trwają prace nad wdrożeniem centralnego systemu finansowo-księgowego o nazwie Poltax 2B. J Od 1 stycznia 2020 r. wszyscy podatnicy będą wpłacać PIT, CIT i VAT tylko na swoje indywidualne konto, co znacznie ułatwi i przyśpieszy księgowanie wpłat, ponieważ proces będzie w pełni zautomatyzowany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  2. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  3. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Będzie NOWE świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”

źródło: Interia

Następny artykuł