Polacy czekają na decyzję
pikio.pl
Monika Majko - 17 Listopada 2020

Rzecznik ujawnił, co czeka Polaków pod koniec tygodnia. Kluczowe decyzje zapadną lada moment

Polacy z niecierpliwością czekają na ostateczną decyzję władz, rzecznik rządu Piotr Müller przekazał we wtorek najnowsze informacje w tej sprawie. Kluczowe wiadomości mają zostać ogłoszone już pod koniec tygodnia. Wszyscy czekają z niecierpliwością, ponieważ od dłuższego czasu nie było konferencji na temat zmian w obostrzeniach w Polsce.

Polacy muszą przygotować się na ważne ogłoszenia, jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller we wtorkowym wywiadzie na antenie Polskiego Radia, kluczowe decyzje zapadną już pod koniec tygodnia. Na te wiadomości czekało wiele osób.

Polacy czekają z niecierpliwością na ostateczne decyzje

Piotr Müller gościł we wtorek 17 listopada br. na antenie Programu Pierwszego Polskiego radia, rzecznik rządu przekazał najnowsze informacje w sprawie planowanych przez władzę działań, dotyczących walki z pandemią koronawirusa w Polsce.

Tragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemyTragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemyCzytaj dalej

Rzecznik rządu potwierdził w rozmowie z dziennikarzami niedawne słowa premiera Mateusza Morawieckiego o braku konieczności wprowadzania narodowej kwarantanna przy obecnym stanie dziennych zakażeń koronawirusem.

- Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu - podkreślił rzecznik.

Piotr Müller przekazał również najnowsze ustalenia władz, dotyczące wprowadzonego w kraju nakazu nauki zdalnej. Na te informacje z niecierpliwością oczekują tysiące uczniów, ich rodziców, a także członków grona pedagogicznego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rzecznik rządu zapowiedział przekazanie ważnych wiadomości

Jak zapowiedział rzecznik rządu, ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną pod koniec tygodnia. Wtedy władze mają ogłosić, czy wprowadzony do 29 listopada br. obowiązek prowadzenia edukacji w trybie zdalnym, zostanie przedłużony.

- Będziemy decyzję zapewne podejmować pod koniec tego tygodnia, przyszłego, do kiedy ten stopień nauki zdalnej przedłużać lub nie przedłużać. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale one lada dzień zapadną - zapewnił Piotr Müller.

Jak podaje portal Business Insider, "pod koniec bieżącego tygodnia widoczne będą efekty wszystkich wprowadzonych ostatnio obostrzeń".

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca wiadomość dot. pogrzebu Gulbinowicza. "Nie było identycznej kary w Polsce przez tysiąc lat"

2. Niespodziewana konferencja w kancelarii premiera. Polkom i Polakom przekazano pilną wiadomość

3. Dramatyczna relacja pacjentów z polskiego szpitala. Byli bezsilni, wszystko za zamkniętymi drzwiami

Rzecznik rządu został również zapytany o to, czy w przypadku świąt Bożego Narodzenia rozważany jest punktowy lockdown, który ograniczy możliwość przemieszczania się osobom z najbardziej zagrożonych epidemicznie obszarów na terenie kraju.

Müller wyraził nadzieję, że takie działania nie będą konieczne. Rzecznik przekazał, że władze "nie będą zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać".

- Liczymy, że obecne obostrzenia przyniosą efekty, one już przynoszą efekty - zaznaczył rzecznik rządu.

Pozostaje tylko czekać na reakcję rządu. Na podstawie dziennych raportów Ministerstwa Zdrowia oraz posiedzeń premiera z Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego zostaną podjęte decyzje, zostało kilka dni. Być może - patrząc na publikowaną tendencję spadkową dziennych zarażeń - czeka nas luzowanie zakazów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy z PAN chcą zmian w testowaniu osób z podejrzeniem COVID-19. Obecny system się nie sprawdza
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Wiadomo, co stanie się przed pogrzebem Gulbinowicza. Media donoszą także o zaskakującym miejscu spoczynku
  4. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  5. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  7. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Business Insider

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News