Polacy, ważny komunikat
pikio.pl
Weronika Wasiak - 17 Października 2020

Ważny komunikat ministerstwa do milionów Polaków. Trzeba się dostosować, nie ma wyjścia

Polacy powinni zapoznać się z najnowszym komunikatem ministerstwa. Z uwagi na dynamiczny rozwój epidemii koronawirusa miliony osób musi się do tego dostosować. Zlekceważenie zaleceń rządu może nieść za sobą opłakane skutki.

Polacy z dnia na dzień są coraz bardziej zaniepokojeni wirusem, który od kilku tygodni rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Dobowa liczba nowych przypadków wynosi po kilka tysięcy, co z kolei skutkuje brakiem miejsc w szpitalach dla pacjentów z COVID-19. Ostatnie wydarzenia zmotywowały rząd do podjęcia radykalnych kroków i wprowadzenia nowych obostrzeń. 15 października premier Mateusz Morawiecki poinformował m.in. o wdrożeniu edukacji w trybie hybrydowym w strefie żółtej i w trybie zdalnym - w strefie czerwonej, a także o zamknięciu basenów czy siłowni. Nowymi obostrzeniami została również dotknięta komunikacja miejska, gastronomia czy przyjęcia okolicznościowe. Teraz pojawił się ważny komunikat.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Polacy muszą wiedzieć. Ważny komunikat ministerstwa

15 października w życie znów weszła godzina dla seniorów - w godzinach 10:00-12:00 w każdym sklepie są obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Taki zabieg ma zminimalizować rozprzestrzeniania się wirusa wśród osób starszych, które znajdują się w grupie ryzyka ciężkiego przejścia choroby. Rząd ma jednak świadomość, że i to może nie wystarczyć, bo przecież seniorzy każdego dnia choćby podróżują komunikacją miejską z dziesiątkami innych osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Z uwagi na bezpieczeństwo emerytów minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, zaapelowała, by ci w znacznym stopniu ograniczyli wyjścia z domu. Jednocześnie zwróciła uwagę na stosowanie się do podstawowych zasad epidemiologicznych. Maląg zwróciła się do osób starszych, by tylko w razie konieczności wychodziły z domów i unikały zbiorowisk.

- W kampanii ["Bezpieczny senior" - przyp. red.] instruujemy, jak zadbać o siebie i swoich bliskich. Przygotowane przez nas materiały zawierają praktyczne informacje i wskazówki, jak chronić się przed zakażeniem. Zależy nam, by przekaz ten trafił do możliwie szerokiego grona odbiorców - informuje minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, cytowana przez Interię.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Maląg zaznacza, że w obecnych czasach najważniejsza jest mobilizacja oraz stosowanie się do zasad sanitarnych. Przypominamy, że 17 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 9622 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w naszym kraju, potwierdzonych tylko ostatniej doby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News