Nagła zmiana dotknie milionów Polaków. Będzie trzeba bezwzględnie się podporządkować, wszystko już od 1 października
Agata Jaroszewska - 16 Września 2020

Nagła zmiana dotknie milionów Polaków. Będzie trzeba bezwzględnie się podporządkować, wszystko już od 1 października

Polacy już od 1 października będą musieli podporządkować się do nowych rozwiązań narzuconych im przez rządzących. Zmiany te miały wejść już wcześniej, jednak w związku z wybuchem epidemii koronawirusa zdecydowano się o ich przesunięciu w czasie. Okres tego zawieszenia zbliża się właśnie ku końcowi. Już od 1 października wszystko ulegnie zmianie.

Polacy na początku tego roku musieli całkowicie zmienić swoje życie i podporządkować się nowym przepisom wprowadzonych z nadzieją, że uda się spowolnić rozprzestrzenianie koronawirusa. Powoli jednak wszystko wraca do starych schematów, a Polacy muszą liczyć się z tym, że również zmiany zapowiadane jeszcze przed pojawieniem się światowej pandemii będą kolejno wchodziły w życie. Jedna z nich zacznie obowiązywać już 1 października.

Polsat przekazał fatalne informacje dla Polaków. Od dziś będzie już tylko gorzejPolsat przekazał fatalne informacje dla Polaków. Od dziś będzie już tylko gorzejCzytaj dalej

Nowe przepisy wchodzą w życie, Polacy muszą o tym wiedzieć

Polacy prowadzący działalność gospodarczą zazwyczaj głośno mówią o tym, iż prawo nad Wisłą nie ułatwia prowadzenia biznesu. Wydaje się, że rządzący wzięli sobie to do serca i w dobrej wierze chcieli zmienić ten pogląd. Portal Money, powołując się na ustalenia dziennikarzy "Dziennika Gazety Prawnej", podał informacje dotyczące zmian dotyczących rozliczeń ze skarbówką. Nowe przepisy miały zacząć obowiązywać wcześniej, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Wiadomo co ulegnie zmianie już za dwa tygodnie. Wszyscy powinni o tym wiedzieć, w przeciwnym razie mogą mieć problemy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Aktorka mimo upływu lat nadal zachwyca swoim wyglądemPamiętacie Dr Quinn? Aktorka ma już 69 lat, ciężko uwierzyć jak wyglądaCzytaj dalej

Od 1 października przedsiębiorcy muszą wysyłać dane skarbówce w innej formie

Już za dwa tygodnie Polscy prowadzący przedsiębiorstwa zobowiązani będą do korzystania z innej formy przekazywania skarbówce informacji dotyczących prowadzonej sprzedaży czy zrealizowanych transakcji. W założeniu rozwiązania te mają skutkować mniejszą ilością pracy wkładanej przez podatników w wysyłanie rozliczeń.

Jak podaje portal Money, konieczne będzie korzystanie z nowej formy pliku zawierającej informacje na temat wszystkich transakcji przeprowadzonych przez podatników VAT. Plik JPK_V7 już od października będzie nową codziennością polskich przedsiębiorców i ma zastąpić dotychczasowe dwa pliki jakie trafiać miały do skarbówki: deklaracje VAT oraz plik JPK_VAT.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

Warto wiedzieć co ulegnie zmianie

Poprzednie pliki przestaną być ważne i skarbówka nie przyjmie ich od przedsiębiorców. Polacy zobligowani do składania takich deklaracji powinni prześledzić dokładne wytyczne co do zmian wchodzących w życie od 1 października br. Znaleźć je można w rozporządzeniu Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 15 października 2019 roku. Zamysł dotyczący ułatwienia prowadzenia biznesu jest godny pochwały, pozostaje mieć nadzieję, że będzie on działał zgodnie z założeniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 70-latek zjadł w Biedronce cukierka wartego 40 groszy. Został skazany
  2. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  3. Wszyscy trzymali kciuki, Tomasz Stockinger właśnie oświadczył. Nie mógł dłużej ukrywać prawdy
  4. Jest afera, Lech Wałęsa ujawnił treść listów. Jeden szczegół od razu przykuwa uwagę, przesadził?
  5. Tragiczne informacje o śmierci aktorki obiegły media. Ciało znaleziono w domu, miała dopiero 36 lat
  6. Tylko łyżka, nie mniej ni więcej i wyjdą najlepsze pod słońcem kotlety mielone

Psychotest z obrazkiemCo zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Szybki psychotest obnaży twoje największe lękiCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News