Polacy spożywają ją każdego dnia
Webniusy
Mateusz Sidorek - 16 Maja 2020

Polacy spożywają ją każdego dnia w dużych ilościach. Okrutnie niszczy nasz organizm, szkody są znaczne

Nie jest żadną tajemnicą, że Polacy kochają ten produkt. Popularność zyskał już nie tylko jego smak - cała marka wpisana jest już wpisana w naszą kulturę i styl życia. Jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niszcząco może wpłynąć na zdrowie konsumentów. Portal Webniusy postanowił opisać krok po kroku, co się dzieje z organizmem po spożyciu tego napoju.

Jeśli jeszcze nie zorientowaliście się, jakim napojem Polacy cieszą się każdego dnia, spieszymy z odpowiedzią. Mowa oczywiście o kultowej już Coca-Coli. Napój ten stał się popularny na skalę globalną. Chociaż opatentowano go już dziesiątki lat temu, nadal możemy zobaczyć go w reklamach oraz filmach. Niestety niewiele osób zastanawia się nad jego wpływem na nasze zdrowie.

Zwierzę było porzuconeZnalazł przy drodze maleńkiego pieska. Szybko okazało się, że popełnił wielki błąd i zabrał do domu zupełnie inne zwierzęCzytaj dalej

W przeszłości Polacy uznawali Coca-Colę za prawdziwy luksus, który mógł smakować jak niedościgniony amerykański sen. Z biegiem lat popularność napoju nie spadła i wciąż wielu z nas często sięga po ten produkt w sklepie. Niestety część osób potrafi pić colę nawet codziennie. Portal Webniusy postanowił opublikować artykuł, który uświadamia nam, jak krok po kroku cola wpływa na nasz organizm.

Pijąc Coca-Colę, Polacy nie wiedzą, co się dzieje w ich organizmach

Polacy, którzy codziennie potrafią pochłonąć nawet do kilku litrów Coca-Coli, powinni zapoznać się z listą doktora Westa Connera. Według serwisu Webniusy lekarz opisał, jak popularny napój oddziałuje na nasz organizm. Opis ten bynajmniej nie wygląda na optymistyczny - jest wręcz niepokojący. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak Coca-Cola może wpływać na wasze zdrowie, powinniście się zapoznać z treścią.

Polacy, którzy orzeźwiają się Coca-Colą zamiast wodą z cytryną, w reklamach wyglądają na szczęśliwszych. Ale czy rzeczywiście nie powinni się martwić? 10 minut po wypiciu puszki napoju, nasz organizm otrzymuje 10 łyżeczek cukru - 100 procent zalecanej dawki dziennej. Wielu z nas po przyjęciu takiej ilości mogłaby zwymiotować, jednak kwas fosforowy zawarty w coli zakwasza smak i pozwala na uczucie orzeźwienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

syn nadchodzący dramatSpojrzała na zdjęcia synka i zamarła. Było na nich widać chorobę i nadchodzący dramatCzytaj dalej

Jak dobrze wiemy, nie wszyscy Polacy są w stanie poprzestać tylko na jednej puszce coca-coli. 20 minut po wypiciu stężenie cukru w naszej krwi wzrasta w niepokojącym tempie. Zmusza to naszą trzustkę do szalonego wysiłku, aby mogła wyprodukować masę insuliny i przekształcić cukier w tłuszcz. Po 40 minut nasz organizm wchłonął już cały cukier. To dlatego mamy podwyższone ciśnienie i powiększone źrenice. Dochodzi też do zablokowania receptorów adenozyny w mózgu, dlatego nie możemy zasnąć.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje gwiazda największych hitów lat 80. i 90. Tragiczne wieści o śmierci aktora nagle obiegły media

2. Wyszła z dzieckiem w wózku na spacer. Musiała interweniować policja, co za wstyd

Po 45 minutach od spożycia puszki Coca-Coli Polacy czują zastrzyk dopaminy, dlatego porównanie słodkiego napoju do narkotyku wcale nie jest przypadkowe. 60 minut po wypiciu zaczynamy coraz częściej chodzić do toalety, aby wydalić z siebie colę wraz z cynkiem, wapnem, magnezem, elektrolitami i wodą - wszystkim, co najcenniejsze. Nasz metabolizm zostaje zaburzony, a organizm wypłukany z wartościowych składników. Dlatego powinniśmy poważnie się zastanowić, czy warto się tak narażać. Jeśli chcecie zadbać o swoje zdrowie, polecamy kiwi, którego działanie opisaliśmy w innym artykule.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Halo, tu papież Franciszek". Siostra zmarłego na COVID-19 proboszcza nie mogła uwierzyć, kto do niej dzwoni
  2. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  3. Minister Emilewicz wygadała się. Powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca
  4. Salony fryzjerskie od dziś są znów otwarte. Wizyty będą wyglądały jednak zupełnie inaczej, trzeba wiedzieć
  5. Justyna Żyła szuka męża. Wrzuciła nawet specjalne ogłoszenie, ma specjalne wymagania
  6. Stosuj wodę z cukrem 2 razy w tygodniu, działa nieziemsko. Mąż szybko oniemieje na twój widok, wspaniała kuracja

Agnieszka Chylińska przeszła operacjęAgnieszka Chylińska przeszła operację podczas izolacji? Nie cichną głosy po publikacji ostatniego nagraniaCzytaj dalej

Źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News