Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować

Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować Źródło: facebook.com/Wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących w Krakowie

Polacy, których nie stać na jedzenie, ubrania i mieszkanie, zostali w karygodny sposób potraktowani przez księży. Coś takiego nie zdarzyło się od 22 lat. Takie zachowanie duchownych oburzyło wielu Polaków.

Najubożsi Polacy poczuli się zignorowani przez polski Kościół. Jak co roku spodziewali się wsparcia duchownych, wiele to dla nich znaczyło, lecz obeszli się smakiem. Nikt nie zainteresował się ogromnym przedsięwzięciem, które księża co roku wspierali.

Najbiedniejsi Polacy zebrali się krakowskim rynku, by się posilić i otrzymać artykuły pierwszej potrzeby

Wigilia dla osób potrzebujących i bezdomnych odbyła się na krakowskim rynku już po raz 23. To największe takie wydarzenie w Polsce, podczas którego najubożsi mogą zjeść ciepły posiłek oraz otrzymać ubrania, buty i inne potrzebne artykuły. Na rynku pojawiło się kilka tysięcy potrzebujących osób, których obsługiwało 50 wolontariuszy. Łącznie 150 osób było odpowiedzialnych za zorganizowanie Wigilii. W akcję włączyli się również lokalni przedsiębiorcy i firmy z całej Polski.

- To jest pokazanie tego, jaką jesteśmy wspólnotą. To jest wspólnota ludzi, którzy potrzebują i ludzi, którzy pomagają, to się rzadko zdarza - mówił z uśmiechem prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Tym razem zabrakło jednak kluczowych gości.

Organizatorzy są zawiedzeni, jak nigdy dotąd. Nie pojawił się nikt z kurii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że żaden z przedstawicieli krakowskiej kurii nie stawił się na krakowskiej Wigilii, zdaniem wielu poniżając w ten sposób najuboższych. Chociaż organizatorzy wystosowali zaproszenia, nie otrzymali na nie żadnej odpowiedzi. Zazwyczaj księża tuż przed wydarzeniem informowali o nim z ambony, dzięki czemu informacja trafiała do większej ilości osób. Tym razem było tak, że ci, którzy naprawdę potrzebowali pomocy, mogli nawet o niej nie wiedzieć.

- Jak co roku zapraszaliśmy [duchownych z krakowskiej kurii  - przyp. red.]. Ja tego nie skomentuję - skwitował Jan Kościuszko, krakowski restaurator, który jest pomysłodawcą i organizatorem całej imprezy.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski

- Bardzo żałuję i wielka szkoda, że w tym roku środowisko kościelne się do tego nie włączyło, nie ma żadnego przedstawiciela Kościoła, nie było ogłoszeń w kościołach, nie wszyscy potrzebujący się dowiedzieli - powiedział smutno Jacek Majchrowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Bardzo zła wiadomość dla użytkowników gazu LPG. Od 2020 r. może się kompletnie nie opłacać
  3. Sąsiad zakradł się do jej łóżka i zgwałcił z zimną krwią. Nagranie ujawniło najgorsze
  4. Tuż przed śmiercią Anna Przybylska wyjawiła swoje największe marzenie. Wielki smutek
  5. Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News