Kolejna grupa społeczna dostanie dodatkowe pieniądze. Prace nad projektem już rozpoczęte

Kolejna grupa społeczna dostanie dodatkowe pieniądze. Prace nad projektem już rozpoczęte Źródło: pexels.com PhotoMIX Company

Niektórzy Polacy będą mieli powody do radości. Jedna z grup społecznych może liczyć na dodatkowe pieniądze i nie są to słowa rzucone na wiatr. Posłowie zaczęli już prace nad projektem, na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Polacy otrzymają od rządu aż 400 mln zł. Ta zawrotna kwota zostanie przeznaczona na konkretne cele. Marek Suski już ogłosił, że trwają intensywne prace nad projektem.

Posłowie są na dobrej drodze do wcielenia projektu w życie

Posłowie zaczęli już prace nad specjalnym projektem skierowanym do tylko jednej grupy Polaków. Politycy tym razem postanowili przeanalizować problemy artystów oraz twórców, otrzymają oni pomoc w postaci pomocy socjalnej. Organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje artystyczne także nie zostaną same w potrzebie.

- Poseł Marek Suski przedstawił sprawozdanie sejmowej komisji z prac nad zmianą przepisów mających na celu uruchomienie nadzwyczajnych instrumentów wspierających samorządowe instytucje i organizacje artystyczne oraz osoby fizyczne wykonujące zawody twórcze - czytamy w poście opublikowanym przez Kancelarię Sejmu na oficjalnym Twitterze. Przepisy mają wejść w życie 7 dni po ogłoszeniu zmiany przepisów.

Polacy mogą dostać nawet 400 mln zł

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomo, że projekt przewiduje, że instytucje oraz organizacje będą mogły ubiegać się o wsparcie wynoszące nawet 40% przychodów utraconych przez pandemię. Radio ZET podaje także, że wszystkie kluby w sejmie (430 osób było za, jedna osoba się wstrzymała, nikt nie zagłosował przeciw) są za przyznaniem pieniędzy osobom prowadzącym działalność w dziedzinie teatru, muzyki i/lub tańca.

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Mąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdy
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz Ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Chociaż instytucje i organizacje będą mogły ubiegać się do 40% utraconych przychodów nie tylko z działalności statutowej, ale też dodatkowej, to już osoby prywatne będą mogły odzyskać nawet 50% straconych pieniędzy. Na te cele posłowie chcą przeznaczyć 400 mln zł, z czego 50 mln zł trafi do branży koncertowej. Należy pamiętać, że na pomoc mogą liczyć tylko osoby, których działalność kulturalna jest objęta mecenatem państwa. Dokument musi być złożony do ministra do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego lub wyznaczonej przez niego państwowej instytucji kultury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już się zbliża do Polski. Wydano pilne ostrzeżenie
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność

Źródło: Radio ZET, Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News