Dwie rzeczy skutecznie chronią przed koronawirusem. Niewielu Polaków je robi

Dwie rzeczy skutecznie chronią przed koronawirusem. Niewielu Polaków je robi Źródło: Pixabay/icsilviu

Polacy masowo nie stosują się zasad, takich jak przestrzeganie dystansu społecznego czy regularne dezynfekowanie rąk. Poluzowanie obostrzeń sprawiło, że w głowach wielu ludzi koronawirus zniknął, podczas gdy ten wciąż zbiera żniwo. Lekarze apelują do ludzi.

Polacy zachowują się jakby pandemia koronawirusa nagle zniknęła. W niepamięć poszło przestrzeganie zasad dystansu społecznego, wiele osób nie nosi maseczek w sklepach czy podczas zgromadzeń publicznych. Lekarze są zaniepokojeni sytuacją, Polacy popełniają wielki błąd. Koronawirus jest groźnym przeciwnikiem, a nasza walka z nim jest nierówna.

Polacy nie przestrzegają zasad dystansu społecznego, to wielki błąd

Eksperci podkreślają, że Polacy popełniają ogromny błąd. To, że obostrzenia zostały poluzowane, nie znaczy, że koronawirus zniknął. W każdej chwili może nas czekać kolejna fala zachorowań. Zachowanie rozsądku jest konieczne, tymczasem na ulicach obserwujemy brak rozsądku. Coraz więcej osób nie nosi maseczek w sklepach czy publicznych środkach transportu. To lekkomyślność - podsumowała prezes PPOZ Bożena Janicka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Normalność, którą znaliśmy przed epidemią, nie powróci prędko, dlatego bardzo ważne jest, by zachować rozsądek. Zachowanie higieny to podstawa, dlatego warto o tym nie zapominać. Sytuacja jest bardzo ważna, zwłaszcza że eksperci przewidują kolejną falę koronawirusa. Właśnie dlatego ważne jest zachowanie zasad sanitarnych. W przeciwnym razie wpędzimy się w pułapkę bez wyjścia.

Najskuteczniejszą formą ochrony przed koronawirusem jest noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu społecznego. Najnowsze badania wykazały, że dystans społeczny pozwala obniżyć ryzyko zakażenia aż o 80 procent. Z kolei noszenie zasłanianie ust i nosa ogranicza ryzyko o 85 procent. Chronienie oczu zmniejsza ryzyko o 78 procent. Zachowanie tych zaledwie trzech zasad pozwoli na ogromną skuteczność ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne SMS-y. Zakaz wchodzi w życie już jutro, wprowadzą dodatkowe obostrzenia

2. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

Obostrzenia dotyczące maseczek oraz dystansu społecznego zostają stopniowo znoszone. Zdaniem badaczy taka decyzja jest podejmowana zdecydowanie zbyt wcześnie. Społeczeństwo musi pamiętać, że pandemia nie została odwołana i wciąż grozi nam ogromne ryzyko zakażenia. Druga fala koronawirusa może przebiec o wiele gorzej niż pierwsza, dlatego ważne, by zachować rozsądek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki
  3. Kierowca spojrzał na przednie siedzenie samochodu jadącego obok. Nie miał czasu do stracenia, natychmiast w niego uderzył
  4. W nocy na ulicy podeszła do niego obca kobieta i przytuliła go. Wyszeptała mu kilka słów do ucha, musiał natychmiast zareagować
  5. Doda przyłapana na gorącym uczynku. Zdjęcia wypłynęły do internetu, ręce opadają
  6. Niezwykłe wieści o Agacie Dudzie. Na jaw wyszły zaskakujące fakty, znany mężczyzna wszystko powiedział

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News