Pilny apel, polski gwiazdor jest sparaliżowany. Liczy się każda chwila

Pilny apel, polski gwiazdor jest sparaliżowany. Liczy się każda chwila Źródło: pexels/ Julie Viken

Polacy są pilnie proszeni o pomoc dla sparaliżowanego gwiazdora. Jego życie przypomina istny koszmar, który może odmienić tylko szybka interwencja.

Tylko Polacy i okazana przez nich dobroć może zapewnić mu lepszy byt. Nagły wypadek zamienił jego życie w horror, z którym od kilkunastu lat zmaga się każdego dnia. Fani gwiazdora wciąż nie mogą pogodzić się z jego losem, dlatego teraz motywują resztę społeczności do okazania choć odrobiny wsparcia. 

W ułamku sekundy wszystko przestało mieć sens

Adrian Kowanek, szerzej znany szczególnie wśród miłośników ciężkich brzmień jako "Covan", cieszył się nieskazitelnym zdrowiem, które 29 października 2007 roku zostało mu brutalnie odebrane. Były wokalista Atrophia Red Sun i znanego na całym świecie zespołu Decapitated podróżował wówczas razem ze swoją grupą busem, który niespodziewanie, w pobliżu granicy białorusko-rosyjskiej, zderzył się z ciężarówką wiozącą drzewo. 

Na skutek zdarzenia 2 listopada w szpitalu w Rosji zmarł perkusista Witold "Vitek" Kiełtyka, jednak nie był on jedynym, który ucierpiał w wypadku. Adrian doznał poważnych obrażeń, które doprowadziły do paraliżu ciała zamieniając jego życie w koszmar. Od tragicznego momentu gwiazdor każdego dnia walczy z bólem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polacy pilnie proszeni o pomoc

31 stycznia w krakowskim klubie Zet Pe Te odbędzie się kolejna edycja charytatywnej imprezy "Covan Wake Up", z której zebrane fundusze zostaną w całości przekazane na leczenie dla Covana. Organizatorzy i przyjaciele artysty apelują o wsparcie i przybycie na wydarzenie, by dołożyć swoją "cegiełkę" i pomóc Adrianowi wrócić do zdrowia na tyle, na ile jest to możliwe. 

Ruszyła przedsprzedaż biletów w cenie 40 złotych w sklepie muzycznym Metal Shop w Pasażu Weneckim na I piętrze na ulicy Długiej 17 w Krakowie, w klubie Zet Pe Te na ulicy Dolnych Młynów 10 w Krakowie, a także online na stronie Knock Out Productions. Bilety będzie można zakupić również w dniu imprezy, jednak wówczas ich cena będzie wyższa o 10 złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Były partner Dagmary Kaźmierskiej zabił człowieka. Ofiara miała grozić ciężarnej ''królowej''
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

W czasie koncertu będzie można także zakupić okolicznościowe koszulki oraz podobne gadżety muzyczne, z których dochód zostanie w całości przekazany na sfinansowanie leczenia gwiazdora.

Polacy są proszeni o pomoc

fot. facebook/ Wspieramy Covana/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Żona Kamila Stocha krytykuje media. "Nie chce należeć do tego świata"
  3. Nie żyje polski polityk. Jego ciało wyłowiono z rzeki, okropne wieści Polsatu
  4. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  5. Tragedia. 4 dzieci nie żyją, tożsamość odpowiedzialnej osoby jest wstrząsająca

Źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News