Polacy
unsplash.com/NeONBRAND
Klaudia Bochenek - 15 Stycznia 2020

Lekarze alarmują, popularny produkt rujnuje zdrowie w podstępny sposób. Miliony Polaków mają to w swoich domach

Polacy mają do nich słabość - pięknie dekorują mieszkanie, występują w wielu kolorach i kształtach, a dzięki nim otoczenie wygląda na eleganckie i przytulne. Teraz okazuje się, że zagrażają zdrowiu, "po cichu". Czy lepiej pozbyć się tego elementu z domu?

Polacy mogą być w szoku - niedrogi, popularny, ogólnodostępny i przede wszystkim ładnie wyglądający produkt ma ogromny wpływ na zdrowie. Niestety, negatywny. Z używaniem produktu wiąże się szereg przykrych konsekwencji.

Polacy nie są świadomi, że trzymają w swoich domach toksyczny produkt

Produkt promowany jest nie tylko jako niezwykle elegancki, ale również pomagający zdrowiu - aromaterapia przecież działa pozytywnie na nastrój i samopoczucie. Chodzi oczywiście o świece zapachowe, tak popularne w okresie jesienno-zimowym, budujące przytulny nastrój, przy czym rozsnuwające piękny zapach w całym domu. Na rynku mnożą się kolejne firmy, które w swojej ofercie mają właśnie te produkty. Niestety, nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, co się w nich znajduje.

Bogusław Linda z córkaNie mogli oderwać oczu od córki Bogusława Lindy. Jest zjawiskowa [FOTO]Czytaj dalej

Zwykłe świece robione są z parafiny lub stearyny. W przypadku świec zapachowych do masy dodaje się barwniki - stąd mnogość kolorów na sklepowych półkach - i aromaty zapachowe. Te ostatnie, ulatniając się podczas spalania, uwalniają do powietrza benzen i toluen, które mają negatywny wpływ na drogi oddechowe i nie tylko.

Takie same związki zawarte w świeczkach znajdują się również w toksycznych klejach i farbach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

SzamponKobieta od 3 lat nie myła włosów szamponem. Efekt jest piorunującyCzytaj dalej

Długie przebywanie w oparach świec zapachowych może spowodować bóle głowy, duszności, problemy z koncentracją, zawroty, podrażnienie oczu, a w gardle możemy poczuć niepokojące drapanie. Zazwyczaj jeśli zapalamy świece, to nie napawamy swoich oczu widokiem tylko jednej - większość osób uznaje, że najlepszy efekt daje kilka rozstawionych i zapalonych w pomieszczeniach świec. Jeśli zapalimy pachnący produkt raz na jakiś czas, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak robimy to codziennie, nasze zdrowie może widocznie ucierpieć.

Dzisiaj grzeje:

1. Zrzut paliwa nad szkołą i placem zabaw. 17 dzieci i 9 dorosłych ucierpiało, samolot miał lądować awaryjnie
2. Ogromny pożar w zachodniej Polsce. Ponad 700 osób ewakuowanych, trwa walka z czasem

Polacy nie są świadomi, że wraz z upływem czasu, na skutek przebywania w miejscach, w których unosi się woń zapachowych świec, mogą rozwinąć się problematyczne alergie. Aby uświadomić sobie wagę problemu, wystarczy wiedzieć, że te benzen i toluen znajdują się także w szkodliwych klejach i farbach. Co ciekawe, najbardziej szkodliwe są zapachy bazujące na cytrusach - limonen zawarty w świecy na skutek reakcji zamienia się w formaldehyd. Świece o aromacie drewna sandałowego oraz agarowego również są jednymi z najbardziej szkodliwych. Lepiej postawić na produkty wykonane z czystego wosku pszczelego lub roślinnego - nie tylko palą się dłużej, ale wpływają pozytywnie na zdrowie, łagodząc skutki przebywania wśród aromatyzowanych świec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Na drodze spotkała kobietę z gromadą psów. Gdy przyjrzała się im bliżej, natychmiast wyciągnęła telefon
  4. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni
  5. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Pola RaksaPola Raksa rzadko wspomina o swoim małżeństwie. Wiele wycierpiała przez męża, dziś mało kto pamięta jej dramatCzytaj dalej

Źródło: Deccoria

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News