Polacy muszą coraz głębiej zaglądać do portfeli. Ceny najwyższe od 7 lat, a będzie jeszcze drożej

Polacy muszą coraz głębiej zaglądać do portfeli. Ceny najwyższe od 7 lat, a będzie jeszcze drożej Źródło: unsplash/hanson_lu/

Polacy zdecydowanie mają powody do zmartwień. Ceny w sklepach nie tylko są najwyższe od 7 lat, ale jak się okazuje, będą ciągle wzrastać. Ostatnie informacje są naprawdę niepokojące.

Polacy z roku na rok wydają coraz więcej, choć ilość zakupionych produktów wcale nie musi się zwiększać. Niezwykle frustruje ich fakt, że ceny wciąż idą w górę, a w tym czasie pensje najczęściej pozostają bez zmian. Doniesienia, które ostatnio się pojawiają w mediach, są jeszcze bardziej niepokojące. 

Najwyższe ceny od 7 lat, a będzie jeszcze gorzej. Polacy nie będą zadowoleni

Jak możemy się dowiedzieć, w lipcu ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kraju wzrosły o 2,9 %, co jest najwyższym poziomem inflacji od ostatnich 7 lat. Zdaniem ekonomisty Banku Pekao, Adama Antoniaka, do końca 2020 roku wysokość stóp procentowych najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co powoduje podwyżki? 

Jak może się dowiedzieć, wzrost cen na przykład produktów żywnościowych, jakie są dostępne w sklepach, wynika z niczego innego jak ze wzrostu cen za owoce i warzywa. 

- Zwykle w sierpniu ich ceny spadały, a w tym roku ze względu na bardzo niską podaż, ceny utrzymują się wysoko - powiedziała ekonomistka BOŚ Aleksandra Świątkowska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Szczere wyznanie o śmierci

2. Emerytura mundurowych. Zmiany podpisał już prezydent Duda

Ponadto, ekonomista ING Banku Śląskiego, Jakub Rybacki potwierdził, że za wzrost inflacji odpowiada głównie podwyżka cen żywności. Dodał także, że w najbliższych miesiącach indeks CPI zacznie spadać, co będzie wynikiem niższych cen paliw. Jego zdaniem możliwy wzrost cen energii, który przyczyni się do wyższej inflacji.

Nieco inne zdanie na ten temat ma jednak Ekonomista PKO BP, Marcin Czaplicki. Ten stara się uspokoić Polaków tłumacząc, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się niewielkiego spowolnienia. Rodacy wciąż nie są pewni które z przekazywanych informacji znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Pozostają jednak czujni i starają się przygotować na coraz wyższe ceny produktów. 

 

  1. Będziecie płakać! 5-latek zmarł na straszliwy nowotwór. Jego ostatnie życzenie złamie wam serce
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Margaret odchodzi z Kościoła. Czarę goryczy przelała masturbacja 
  4. Tata usłyszał tylko wielki huk. Dla jego syna nie było już ratunku, zmarł na miejscu
  5. Nie żyje reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata. Media przekazały wiadomości o nagłej śmierci piłkarza

Źródło: tvn24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu