Polacy
pexels.com hitesh choudhary
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona

Polacy będą niezadowoleni z kolejnych zakazów. Od 20 maja 8 mln obywateli spotka się z nową sytuacją - mimo, że niektórzy od pewnego czasu spotykali się z nieoficjalnymi informacjami, zmiany są już pewne. Co druga osoba kompletnie nie ma o nich pojęcia.

Polacy nie są świadomi, że od 20 maja zostaną pozbawieni możliwości zakupu popularnego produktu. Wprowadzenie zakazu było planowane od lat, w końcu dla wielu ziściło się najgorsze.

Ze sklepów zostanie wycofany popularny, lecz szkodliwy produkt

Co ciekawe, zmiany nie mają nic wspólnego z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Są jednak skutkiem planów, które są wcielane w życie od kilku lat - ich początkiem była unijna dyrektywa z 2014 roku. Zakaz uderzy w ogromną grupę Polaków, jaką są palacze. Miłośnicy tytoniowych używek 20 maja pożegnają się już ostatecznie z papierosami mentolowymi oraz z tymi z kapsułką w filtrze. Prawie połowa aktywnych palaczy w Polsce wybiera wyżej wymienione produkty z aromatami.

Mateusz MorawieckiWielkie zmiany już od dzisiaj, mało kto o nich pamiętał. Chodzi o jeden z największych projektów wprowadzonych przez Mateusza MorawieckiegoCzytaj dalej

- Z badań wynika, że blisko 50% konsumentów nie wie o zakazie sprzedaży, który ma wejść 20 maja. Jednocześnie prawie 20% badanych deklaruje, że jest gotowe sięgnąć po papierosy mentolowe z czarnego rynku. [...] Polska wyróżnia się na tle krajów Unii Europejską, jeśli chodzi o konsumpcję mentolowych wyrobów tytoniowych. Stanowią one u nas blisko 30% rynku. W niektórych sklepach odpowiadają one za 15%, a nawet 40% obrotu. Dlatego ta planowana zmiana, będzie miała tak duży wpływ na handel detaliczny w Polsce - mówił podczas specjalnej konferencji Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu.

Polacy nie będą chcieli tak łatwo zrezygnować z nałogu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mężczyznaNa strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukrytyCzytaj dalej

Z półek ponad 100 tys. sklepów z półek znikną papierosy mentolowe oraz te z kapsułką. Istnieje kilka wyjść: Polacy będą rzeczywiście korzystać z czarnego rynku, niektórzy być może porzucą palenie, mała część przerzuci się na zwykłe papierosy lub skorzystają z e-papierosów, do których można dokupić liquidy o odpowiednich aromatach. Każdy krok miłośnika mentoli mimowolnie spowoduje zmniejszenie wpływów do budżetu państwa - rocznie z tytułu sprzedaży papierosów do skarbu państwa wpływao 26 mld zł, z czego 7-9 mld zł stanowiły wpływy ze sprzedaży mentoli. Unia Europejska oraz specjaliści przedkładają nad to zdrowie wszystkich.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety

- Stajemy przed bardzo dużym wyzwaniem i jako organizacja zwracamy się z apelem w pierwszej kolejności do Ministerstwa Finansów, KAS, żeby nie dopuścili do zalania nas papierosami przemycanymi do Polski. Kolejny apel kierujemy do konsumentów, aby nie korzystali z wyrobów podrabianych z szarej strefy, które produkowane są bez żadnego nadzoru i nie spełniają norm jakościowych i mogą zawierać inne substancje niewiadomego pochodzenia. Trzeci apel kierujemy do mediów, aby uświadomić jak największą liczbę konsumentów o zbliżającym się zakazie sprzedaży - apelował Maciej Ptaszyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać
  2. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Pogrzeb KacperkaWyciekło nagranie z pogrzebu Kacperka. Bardzo bolesne sceny, widok mówi sam za siebieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Biznes Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News